کد خبر : ۱,۰۶۵
۷ اسفند ۱۳۹۶ ۲۲:۳۵
بخشدار ویژه خارگ اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم بحث تامین اعتبار استانی برای جزیره خارگ است که ما توانسته ایم طی تعامل با مجموعه ی نفت چالش های موجود را کم کنیم.
محمود رضایی، بخشدار ویژه شهر خارگ اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم بحث تامین اعتبار استانی برای جزیره ی خارگ است که ما توانسته ایم طی تعامل با مجموعه ی نفت چالش های موجود را کم کنیم.

وی افزود: در سال گذشته 5 میلیارد و 700 میلیون تومان اعتبار برای جزیره خارگ اختصاص داده شد و بسیاری از پروژه هایی که آرزوی دیرینه مردم بود اجرا گردید. امسال نیز بالغ بر 11 میلیارد تومان از اعتبارات استانی به جزیره خارگ اختصاص داده شده است که این بی نظیر بوده و برای اولین بار در دولت تدبیر و امید اتفاق افتاده است.رضایی تاکید کرد: برای اجرای برخی از پروژه ها ما منتظر اعتبار نمانده و کار را به شکل جهادی انجام دادیم. یکی از مشکلات ما بحث صیادان بود که بدون یک ریال اعتبار یک موج شکن و حوضچه آرامش بتونی با دیواره های سیمانی تعبیه کردیم.


بخشدار ویژه خارگ ضمن اشاره به اهمیت وجود فضاهای ورزشی اظهار داشت: ما توانستیم فضاهای ورزشی جزیره خارگ را به بالای سرانه ایران برسانیم. در این راستا و در دو سال اخیر یک سالن ورزشی را نوسازی کردیم، یک زمین چمن مصنوعی آماده شد و تجهیز یک زمین فوتبال نیز انجام گرفت، و امروز ما در حوزه شهری دارای دو سالن ورزشی خوب هستیم.


محمود رضایی در خصوص پروژه های درمانی به «اتحاد خبر» گفت: مردم خارگ از لحاظ تامین دارو در مضیقه بودند، البته یک داروخانه در درمانگاه و یک داروخانه نیز در بیمارستان نفت وجود داشت ولی محدودیت هایی نیز وجود داشت که ما با دعوت از بخش خصوصی یک داروخانه در سطح شهر احداث نمودیم که داروها در آن به طور کامل موجود است و به شکل شبانه روزی در دسترس می باشد.


وی اضافه کرد: در حوزه پروژه های عمرانی درمان نیز توانستیم منازل سازمانی در اختیار نیروها قرار دهیم. همچنین یک کلینیک دهان و دندان احداث شده است که پیشرفت آن بالای 80 درصد بوده و در صورت رسیدن اعتبار در دهه فجر افتتاح میشد، و دیگری درمانگاه بهداشت و درمان خارگ که ساختمان جدید آن در حال آماده شدن است و این دو هدیه ما به مردم خوب خارگ می باشد.


بخشدار ویژه خارگ با بیان اینکه در حوزه بانوان و امور اهل سنت کارهای زیادی انجام داده ایم، تصریح کرد: در این دو حوزه ما با چالش هایی مواجه بودیم که ما دو خانم را یکی به عنوان مشاور امور بانوان و دیگری مشاور حوزه بانوان و امور اهل سنت قرار دادیم، که توانستیم رضایتمندی بسیار خوبی را در حوزه اهل سنت به دست بیاوریم. همچنین در حوزه های قرآنی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی اقدامات بسیار خوبی انجام گرفت.


وی با اشاره به تاکید استاندار سابق بر پیگیری مشکلات مردم اظهار داشت: در حوزه جوانان، اتاق هوش و اتاق فکر نیز بسیار کار کردیم و به مشکلات مردم پرداختیم و بیشتر امور را به سمت و سویی که مردم می خواستند سوق دادیم.


رضایی از افتتاح پایگاه اورژانس شهر خارگ در هفته آینده خبر داد و افزود: با توجه به اینکه در شهر خارگ اورژانس و آمبولانس وجود نداشت ما این موضوع را به شکل جهادی و بدون اعتبار پیگیری کردیم که این از مطالبات دیرینه مردم بود.


وی ادامه داد: ما ساختمان اورژانس را آماده کردیم و به دلیل آماده نبودن بی سیم افتتاح آن را به بعد از دهه فجر موکول کردیم که این پایگاه هفته آینده و با حضور دکتر کشمیری افتتاح خواهد شد.


بخشدار ویژه خارگ با اشاره به اهمیت دیدارهای مردمی به «اتحاد خبر» گفت: هر روزه با مردم در بخشداری خارگ دیدار داریم. در اوایل سال 95 بالغ بر 30 نفر در روز ارباب رجوع داشتیم و در حال حاضر این تعدادبه روزانه 7 نفر رسیده است که این به دلیل توجه به خواسته های مردم است. ما هیچگاه خود را از مردم جدا ندانسته ایم و همواره پای درددل مردم نشسته ایم.


محمود رضایی اظهار داشت: اداره کار و تعاون با وجود گذشت 60 سال از استقرار آن در جزیره خارگ ساختمان نداشت که خوشبختانه چند روز پیش ساختمان اداره کار و تعاون شهر خارگ نیز افتتاح گردید.


بخشدار ویژه خارگ با اشاره به افتتاح چندین پست برق که مورد تاکید استاندار بوده است، گفت: ظرفیت نیروگاه برق خارگ برای اولین بار به دو برابر رسیده است که در چند روز آینده افتتاح خواهد گردید. همچنین پست های برق را در مناطق مختلف احداث افتتاح نمودیم که توسط این پست ها 15 مگاوات برق به حوزه شهری تزریق خواهد شد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید