کد خبر : ۸,۶۱۸
۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ۱۹:۳۷
بخش خصوصی ۹۰۰ میلیارد تومان در مجتمع بندری "نگین بوشهر" سرمایه‌‌گذاری می‌کند
خارگ نیوز: مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح‌ در مجتمع بندری نگین بوشهر گفت: بخش خصوصی افزون بر ۹۰۰ میلیارد تومان در مجتمع بندری نگین بوشهر سرمایه‌گذاری می‌کند.
به گزارش خارگ نیوز، سیاوش ارجمندزاده با تاکید بر توجه به برنامه‌های زیست محیطی در اجرای طرح‌ها در خلیج فارس اظهار داشت: برنامه‌های زیست محیطی در اجرای پروژه‌های بندری در اولویت سازمان بنادر و دریانوردی است.
 
وی با اشاره به اجرای طرح توسعه بندر بوشهر در مجتمع بندری نگین بوشهر تصریح کرد: این مجتمع در زمینی به مساحت 450 هکتار طراحی شده که اکنون عملیات ساخت اسکله، پایانه‌ها و زیرساخت‌های بندری در 190 هکتار آن اجراء شده است.
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر ظرفیت اسمی بندر بوشهر در تخلیه و بارگیری کالا در کشور را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: اکنون 5 درصد تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور از بوشهر انجام می‌شود که با تکمیل مجتمع بندری نگین این میزان به 16 درصد افزایش می‌یابد.
 
ارجمندزاده از رشد 11 درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر با تکمیل مجتمع بندری نگین خبر داد و بیان کرد: عملیات اجرایی این مجتمع بندری در سال 1393 با حضور رئیس جمهور آغاز و اکنون بخش‌های از آن تکمیل شده است.
 
وی، سرمایه‌گذاری در مجتمع بندری نگین را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: بیش از 900 میلیارد تومان در مجتمع بندری نگین بوشهر سرمایه گذاری می‌شود که تسریع این پروژه در دستور کار قرار دارد.
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به مشارکت بخش خصوصی در اجرای طرح‌های بندری در جزیره نگین بوشهر افزود: تاکنون افزون بر 450 میلیارد تومان در اجرای طرح‌های بندری هزینه شده که تا تکمیل شدن آن اجرای طرح‌ها ادامه دارد.
 
ارجمندزاده از اجرای طرح‌های زیربنایی در جزیره نگین خبر داد و بیان کرد: تاسیسات زیربنایی مجتمع بندری نگین بوشهر شامل ساخت معابر، شبکه آبرسانی، برق‌رسانی دارای 60 درصد پیشرفت فیزیکی است.
 
وی با تاکید بر نقش مهم مجتمع بندری نگین در افزایش تخلیه بارگیری کالا، رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی تصریح کرد: با تکمیل پروژه‌ها در این مجتمع بندری زمینه پهلوگیری کشتی‌های پهن پیکر با ظرفیت 50 هزار تنی فراهم می‌شود.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید