کد خبر : ۸۳۳
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ۱۹:۱۵
کارکنان پیمانکاری نفت فلات قاره که در منطقه عملیاتی خارک مشغول به کار هستند، از کاهش مزایای مزدی خود انتقاد دارند.
کارکنان پیمانکاری شرکت نفت فلات‌ قاره (منطقه عملیاتی خارک) از کاهش مزایای مزدی خود انتقاد دارند.


این کارکنان می‌گویند: در ماه‌های اخیر حدود 400-500 هزار تومان از دریافتی‌مان کم شده‌است و به این قضیه معترضیم. با توجه به کاهش دریافتی، در تامین هزینه‌های زندگی با مشکل برخورد کرده‌ایم و قادر نیستیم مشکلات معیشتی موجود را حل کنیم.


این کارکنان در روزهای گذشته مقابل دفتر شرکت در خارک تجمع اعتراضی برگزار کردند و خواستار پاسخگویی مسئولان شرکت شدند.


در نهایت، روز گذشته نمایندگان این کارکنان در نشستی با مدیران و مسئولان شرکت، به طرح مطالبات خود پرداختند و خواستار رفع این مشکل شدند.


یکی از مدیران شرکت در ارتباط با خواسته کارگران و نتیجه نشست روز گذشته گفت: کارکنان پیمانکاری خارک پیش از این تحت قرارداد یک شرکت دیگر بودند که اخیراً این شرکت عوض شده و پیمان جدید منعقد شده است. پیمان قبلی، تامین نیرو، تجهیزات و خدمات بود لذا پیمانکارِ قبلی سود خوبی می‌برد؛ در نتیجه حق بیمه 7 درصدی که سهم پرداختی کارگر است را نیز خودش پرداخت می‌کرد.


وی ادامه داد: پیمان جدید که بعد از سال منعقد شده، فقط تامین نیروست و پیمانکار توان پرداختِ سهم بیمه کارگر را ندارد؛ کاهش دریافتی کارگران به این مساله مربوط است وگرنه از مزایای مزدی یا دستمزد آنها ریالی کسر نشده است؛ البته طبق قانون خود کارگر باید هفت درصد را بپردازد و وظیفه کارفرما نیست که این مبلغ را به تامین اجتمایع بپردازد؛ کارفرما باید فقط 23 درصد سهم خودش را پرداخت کند.


مدیر شرکت البته تاکید کرد: در نشست دیروز تصمیم بر آن شد که با توجه به اوضاع معیشتی و مشکلات کارگران، این کاهش دریافتی را در جای دیگری در قالب مزایای مزدی جبران کنیم تا نگرانی کارگران برطرف شود و عایدی آنها کاهش نیابد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید