کد خبر : ۸۲۳
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ۱۹:۰۳
سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: طرح‌های گردشگری و تجارت دریایی در بندر بوشهر اجرا می‌شود.
نورالله اسعدی بعد از ظهر سه‌شنبه در مراسم افتتاح پایانه بین‌المللی مسافری و گردشگری دریایی بوشهر اظهار داشت: اجرای این پروژه یکی از مطالبات مهم مردم جزیره خارگ بود.


وی اضافه کرد: پایانه بین‌المللی مسافری و گردشگری دریایی بوشهر نقش مهمی در بهبود وضعیت سفرهای دریایی اهالی جزیره خارگ خواهد داشت و بسیاری از مشکلات این حوزه را رفع می‌کند.


سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر بیان کرد: به منظور بهبود خدمات دهی در این بخش واگذاری تاسیسات و اسکله مسافربری شرکت والفجر به اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر انجام شد.


بهبود تردد در مسیر خارگ


وی خاطرنشان کرد: به منظور بهبود وضعیت تردد در مسیر بوشهر - خارگ و بالعکس دو فروند شناور با ظرفیت ۳۰۰ مسافر روزانه دو بار فعال شده است.


اسعدی با اشاره به ظرفیت بالای گردشگری و تجاری بندر بوشهر ادامه داد: در فازهای بعدی پایانه بین‌المللی مسافری و گردشگری دریایی، طرح‌های گردشگری و تجارت دریایی در این پایانه اجرا می‌شود.


سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اعتبار اجرای این پایانه را سه میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: سالن مسافری پایانه بین‌المللی مسافری و گردشگری دریایی بوشهر دارای مساحت ۴۰۰ متر مربع است که به وسایل سرمایشی تجهیز شده است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید