کد خبر : ۸۱۶
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ۱۸:۵۵
بخشدار ویژه خارگ خواستار رفع مشکلات تکمیل استخر این جزیره شد و گفت: اکنون شاهد ساماندهی مناسبی در حوزه ادوات صیادی هستیم.
محمود رضایی ظهر شنبه در نشست بررسی وضعیت تردد دریایی جزیره خارگ اظهار کرد: جزیره خارگ از دیرباز یکی از مراکز اصلی حمل و نقل دریایی بین ایران و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس بوده است و حمل و نقل دریایی از دیرباز در این جزیره حضور فعال و تاثیر گذاری داشته است.


وی افزود: مسئله راه اندازی ترمینال مسافری جزیره خارگ در مرکز استان از سالیان سال یکی از خواسته‌های به حق اهالی جزیره خارگ بوده و به صورت مستمر این موضوع مورد پیگیری قرار گرفنه است که با درایت مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر این خواسته محقق شد.


رضایی تصریح کرد: اهالی شریف جزیره خارگ، مردمانی شریف، صبور و قدردان هستند و امروز ما بعنوان نمایندگان این مردمان صبور قدردان زحمات اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر هستیم و مراتب قدرانی خود در حل این مشکل دیرینه را به جا می‌آوریم.


وی با اشاره به اینکه اداره بنادر استان به مسئولیت های اجتماعی خود در جزیره خارگ به خوبی واقف بوده است، افزود: یکی از پروژه‌های عمرانی تعریف شده که تاکنون به دلیل برخی از بروکراسی های اداره و عدم تخصیص زمین مناسب بی نتیجه مانده است و در حال برگشت و زیان در حوزه بودجه‌ای آن هستیم بحث استخر جزیره خارگ است که امید داریم با نگاه مثبت اداره کل بنادر استان این مشکل هم در راستای خدمات دهی مطلوب به اهالی شریف خارگ رفع شود.


بخشدار ویژه خارگ خاطر نشان کرد: با افتتاح اسکله صیادی و همراهی اداره بندر و دریانوردی خارگ یکی از مشکلات اصلی این حوزه که باعث خسارات های فراوان و از بین رفتن قایق صیادان خارگی می شد رفع شده است و این خسارت‌ها به زیر ١٠ درصد رسیده است و هم اکنون شاهد ساماندهی مناسبی در حوزه ادوات صیادی هستیم.


به گزارش نخ نیوز، در این جلسه از سوی بخشداری ویژه خارگ، شورای تامین، شورای شهر، شهرداری خارگ از زحمات سرپرست اداره کل بنادر ودریانوردی برای نوسازی، بهسازی و راه‌اندازی اسکله پشتیبان خارگ تجلیل شد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید