کد خبر : ۷۲,۴۰۷
۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ۱۱:۲۱
همزمان با نقاط مختلف کشورمان، نماز عید سعید قربان در نقاط مختلف شهری و روستایی فارس برگزار شد.
ساعت ۶ صبح امروز، ۲۸ خرداد و همزمان با سراسر کشور، نماز عید سعید قربان در تمام پایگاه‌های اقامه نماز جمعه و برخی دیگر از اماکن مقدسه استان فارس برگزار شد.
 
در شیراز نیز نماز عید به صورت محوری و مرکزی به امامت آیت‌الله لطف‌الله دژکام، نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) اقامه شد.
 
این نماز باشکوه علاوه بر ۷۶ مصلی نماز جمعه، در بقاع متبرکه شاخص استان اعم از حرم سیدعلاءالدین حسین(ع)، حرم علی‌بن حمزه(ع) و... نیز اقامه شد.
 
عید قربان یا «عید الأضحی» روز دهم ذی‌الحجه است که یکی از اعیاد بزرگ مسلمانان به شمار می‌رود. کلمه اضحی جمع ماده ضحی به معنی ارتفاع روز و امتداد نور آفتاب است. آن موقع از روز که خورشید طلوع می کند، ضحی نامیده می‌شود. به همین دلیل حجاج بیت‌الله‌الحرام با طلوع خورشید در این روز قربانی می‌کنند و آن را عیدالضحی می‌نامند.
 
در این روز، خداوند برای آزمودن پیامبر خود «حضرت ابراهیم (ع)» فرمان داد تا فرزند خود حضرت اسماعیل(ع) را قربانی کند. او اسماعیل را به قربانگاه برد ولی جبرئیل همراه با «قوچی» نازل شد و ابراهیم(ع) آن را به‌جای فرزندش قربانی کرد.
 
انتهای پیام
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید