کد خبر : ۷۲,۲۸۶
۲۰ خرداد ۱۴۰۳ ۱۱:۱۲
وضعیت تامین آب در شهر «ریز» ضعیف است
عضو شورای اسلامی شهر ریز شهرستان جم گفت: وضعیت تامین آب در شهر «ریز» ضعیف است.
حسن رمضانی به خبرنگار خارگ نیوز گفت: شهر ریز سال‌ها است که درگیر ابتدایی‌ترین نیاز خود یعنی آب شرب است و تابستان هر سال این مشکل در شکل جدیدی ظهور و بروز می‌کند که اساساً به دلیل بی مدیریتی یا بهتر بگوییم بی خیالی مسؤولان امر به ویژه مدیریت آبفای شهرستان جم است.
 
وی اضافه کرد: چندین سال شهروندان ریز و روستاهای همجوار به دلیل ظرفیت کم مخزن آب شرب در رنج و عذاب بودند و سال‌ها طول کشید که تا مخزنی با چند برابر ظرفیت شهر و روستاهای بخش ریز ساخته شد و در این سال‌ها درگیر مدیریت‌های ضعیف برای کف شکنی و جیره بندی و خط انتقال و ترمیم خط انتقال و… بودند.
 
عضو شورای اسلامی شهر ریز بیان کرد: مخزن ساخته شد اما باز فکری برای نوسازی شبکه فرسوده نشد تا همچنان انتقال آب به خانه شهروندان به آرزویی دست نیافتی تبدیل شود.
 
وی ادامه داد: آبگیری برابر با ظرفیت مخزن یعنی شکستگی پی در پی شبکه آبرسانی و پدیدار شدن چشمه در کوچه و خیابان‌های شهر و ترمیمی که از بی مدیریتی، شهروندان تشنه لب را جان به لب می‌کند اما همه این گرفتاری در استانی که مدیران ارشد استان و شهرستان مدیریت بحران آب را در صدر برنامه‌های خود اعلام می‌کنند تنها باعث ارتقای سمت‌های مدیریتی آبفای شهرستان جم شده است.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید