کد خبر : ۷,۱۴۹
۱۶ تیر ۱۳۹۹ ۱۷:۳۷
آتش‌سوزی شناور باری در اسلکه بندر محمدعامری بوشهر مهار شد
خارگ نیوز:‌رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: آتش‌سوزی یک فروند شناور باری در اسکله بندر محمدعامری شهرستان تنگستان این استان پس از چهار ساعت مهار شد.
به گزارش خارگ نیوز؛ حجت خسروی روز دوشنبه در این ارتباط افزود: در عملیات اطفای این آتش‌سوزی شناور ناجی ۱۸ از بندر عامری، شناور آتشخوار فرهام از بندر رستمی، تیم اطفای حریق بوشهر، آتش نشانی بندر دلوار و جایروپلین اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر (با هدف پایش هوایی) مشارکت داشتند.

 

وی بیان کرد: حضور بموقع تیم‏‌های عملیاتی در کنار مشارکت موثر مردم برای جداسازی شناور نقطه قوت این عملیات اطفای حریق بود که از ساعت ۹ امروز آغاز و پس از گذشت حدود چهار ساعت با موفقیت پایان یافت.

 

خسروی ادامه داد: این حادثه خسارت جانی نداشت و میزان دقیق خسارت مالی و علت وقوع حادثه توسط تیم سوانح دریایی در دست بررسی است.

 

وی یادآور شد: در این حادثه میزان اندکی آلودگی دریایی نیز ایجاد شد که به محض پایان عملیات اطفا کار ‎پاکسازی توسط تیم مقابله با آلودگی دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، آغاز شده و تا ساعت آینده پایان می‎یابد.

 

خسروی بیان کرد: هر سانحه یک سری درس‎های آموختنی دارد که امیدواریم با استفاده از آنها شاهد جلوگیری از چنین حوادثی باشیم.

 

وی افزود: رعایت موارد ایمنی توسط مالکان و فرهنگ سازی با رویکرد ایمنی موضوعی الویت دار است که در این زمینه باید اهتمام همگانی با هدف جلوگیری از حوادث احتمالی ایجاد شود.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید