کد خبر : ۷۰,۷۸۴
۶ اسفند ۱۴۰۲ ۰۹:۵۰
معاون حمل و نقل شهرداری تهران در مورد معطل ماندن پرداخت بخشی از اوراق مشارکت متروی تهران برای سال ۱۴۰۱ توضیحاتی ارائه کرد.
محسن هرمزی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد چرایی معطل ماندن پرداخت بخش عمده اوراق مشارکت سال ۱۴۰۱ متروی تهران از سوی بانک شهر، گفت: موضوع توقیف یا بلوکه کردن پول اوراق مشارکت نیست؛ بلکه شهرداری تهران برای پرداخت ۱۵ درصد پیش پرداخت قرارداد ساخت ۶۳۰ دستگاه واگن از محل فاینانس خارجی باید حواله نفت می‌گرفت که بخشی از این حواله نفتی محقق نشد؛ لذا شهرداری تهران تسهیلاتی را از بانک شهر اخذ کرد.
 
وی با بیان اینکه این تسهیلات از سوی شهرداری و بانک مرکزی تضمین شده است، اظهارکرد: اوراق مشارکت شرکت مترو جزو تضامین این تسهیلات است ولی در تعامل با بانک شهر این مبلغ اوراق کم کم آزاد شد، به گونه‌ای که از ۲۴۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت سال ۱۴۰۱ مترو، این مبلغ با پرداخت‌های نوبه‌ای به ۱۵۰۰ میلیارد تومان کاهش یافته و به تازگی نیز ۲۰۰ میلیارد تومان از این محل از بانک شهر اخذ شده است.
 
پول ارواق مشارکت مترو بلوکه نیست
 
هرمزی با رد هرگونه بلوکه یا توقیف مبالغ حاصل از فروش اوراق مشارکت مترو در بانک شهر، گفت: این لفظ درست نیست چراکه اوراق ضمانتی برای دریافت تسهیلات از بانک شهر برای ساخت ۶۳۰ واگن از محل فاینانس بوده و در تعامل با بانک عامل نیز این مشکل در حال رفع است.
 
معاون حمل و نقل شهرداری تهران گفت: در هفته جاری نیز شهرداری تهران جلسه‌ای  با مسئولان وزرات نفت خواهد داشت تا حواله نفت جدید اخذ شود و بتوانیم با تخصیص آن، بخش دیگری از پول اوراق مشارکت را آزاد کنیم.
 
انتهای پیام
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید