کد خبر : ۷۰,۳۹۰
۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۴۴
مطالبات پرستاران استان بوشهر پرداخت می‌شود
سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بخشی از مطالبات پرستاران پرداخت می‌شود.

اکرم فرهادی صبح سه‌شنبه در نشست با کادر پرستاری و درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: خانواده دانشگاه علوم پزشکی بوشهر شامل حدود ۱۱ هزار نفر دانشجو، پزشک، کادر پرستاری، کادر بهداشت و درمان، کادر اورژانس ۱۱۵، اعضای هیأت علمی و پرسنل ستادی و صفی است.

وی تصریح کرد: همه یک خانواده هستیم که مشکلات را با همدلی و همراهی یک‌به‌یک اعضای این خانواده درصدد حل آن هستیم.

مطالبات پرستاران استان بوشهر پرداخت می‌شود

فرهادی اضافه کرد: تیم مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی و بنده قائل به پشت‌میزنشینی نیستیم و برای تصمیم‌گیری و مشخص شدن مشکلات بازدیدهای میدانی را در دستور کار داریم و در حال حاضر به‌صورت بازدید میدانی و نشست با گروه‌های مختلف کاری در ستاد و واحدهای تابعه دانشگاه درصدد احصا و تصمیم‌گیری در خصوص مشکلات هستیم.

ضریب اشغال در برخی بیمارستان‌ها بسیار پایین و درآمدشان پاسخگوی هزینه‌های جاری آن نمی‌باشد

وی بیان کرد: در خصوص مسائل مالی هیچ‌چیز محرمانه نیست و مسائل را به‌صورت شفاف و روشن مطرح می‌کنیم، با توجه به افزایش هزینه‌های مختلف مرتبط با حوزه سلامت و نبود درآمد کافی در حوزه مختلف بهداشت و درمان مشکلات مرتبط با برخی پرداخت‌های پرسنلی را شاهد هستیم، ضریب اشغال در برخی بیمارستان‌ها بسیار پایین بوده و درآمد این بیمارستان‌ها پاسخگوی هزینه‌های جاری آن نمی‌باشد.

مطالبات پرستاران استان بوشهر پرداخت می‌شود

اولویت‌سنجی را در رأس همه امور معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه قرار داده‌ایم

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در خصوص همه مسائل اولویت‌سنجی را در رأس همه امور معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه قرار داده‌ایم.

فرهادی افزود: پاداش پایان خدمت پیشکسوتان به تعداد ۱۷۳ نفر به مبلغ ۶۵ میلیارد تومان تا پایان سال ۱۴۰۱ پرداخت و تسویه کامل شد و مبلغ فوق در دو مرحله به‌حساب ذینفعان واریز گردید.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به پیگیری‌های مکرر از سازمان برنامه‌وبودجه کشور و وزارت متبوع ۴۸ میلیارد تومان اعتبار از محل ردیف‌های مختلف و کمک‌های موردی در اختیار دانشگاه قرار گرفت.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: پس از طرح در کمیته تخصیص دانشگاه پرداخت کارانه فروردین و اردیبهشت‌ماه سال جاری پزشکان، اضافه‌کاری خردادماه سال ۱۴۰۲ کادر درمان، مانده تعرفه پرستاری سال گذشته و پنج‌ماهه اول سال ۱۴۰۲ مربوط به بیمه سلامت، مقیمی و ماندگاری پزشکان در ۹ ماهه اول امسال و همچنین حقوق دی‌ماه و اضافه‌کاری سه‌ماهه اول سال جاری شرکت تأمین نیروی انسانی (شرکتی آوای سلامت) کادر درمان، فوریت‌های پزشکی و واحدهای ستادی در دستور کار قرار گرفت.

درصدد به حداقل رسیدن مطالبات هستیم

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تیم فعلی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از زمانی که مدیریت را بر عهده گرفته تاکنون به‌طور مستمر هر ماه یک اضافه‌کار پرداخت کرده است و با پیگیری‌های که رئیس و تیم در حال انجام هستند درصدد هستند این مطالبات به حداقل برسد.

وی تصریح کرد: کسانی که خدمات مراقبتی ارائه می‌دهند با از خود گذشتگی در حال ارائه خدمات هستند که ما قدردان این عزیزان و همه ۱۱ هزار نفر از خانواده علوم پزشکی سراسر استان هستیم.

مطالبات پرستاران استان بوشهر پرداخت می‌شود

آسیب‌شناسی مشکلات در حال انجام است

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: آسیب‌شناسی مشکلات در حال انجام است.

فرهادی افزود: چرخه خدمات‌دهی حوزه سلامت یک زنجیره به‌هم‌پیوسته است و برنامه‌ریزی‌ها و تلاشمان برای حل مشکلات است، با توجه سامانه‌های مرتبط با ارائه خدمت ثبت درست و به‌موقع اقدامات تشخیصی و درمانی اهمیت بالایی در چرخه افزایش درآمد دارد که نظارت بر آن و اصلاح به‌موقع می‌تواند دانشگاه را در پرداخت بدهی‌های پرسنلی کمک نماید.

وی تصریح کرد: فرآیند نظارتی یک کار تیمی است و عزم ما نیز بر این اصل استوار است و برنامه‌ریزی‌هایمان برای اصلاح فرآیندها با همکاری و همفکری صاحبان این فرآیندها است که با توجه تأثیرگذاری آن بر کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمد در این مسیر با هیچ‌کس در تعارف نیستیم، زیرا رضایتمندی پرسنل اعم کادر پرستاری، درمان و بهداشت، دانشجو، اعضای هیأت علمی و سایر پرسنل را سرلوحه کار خود می‌دانیم و به این اصل مسرانه معتقدیم.

ساماندهی بخشی اعظمی از نیروهای شرکتی

فرهادی اضافه کرد: تاکنون بخشی اعظمی از نیروهای شرکتی را ساماندهی کرده‌ایم و مابقی این نیروها را با رایزنی‌های که رئیس و تیم مدیریتی دانشگاه در حال انجام هستند، دنبال می‌کنیم.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: همان‌طور که در این مدت ساماندهی مشکلات تمامی اعضای خانواده دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را مدنظر داشته‌ایم از این به بعد هم با جدیدت این مهم را دنبال می‌کنیم.

نشست صمیمی با پرستاران، اعضای نظام پرستاری، مدیران پرستاری بیمارستان‌های دانشگاهی و اورژانس ۱۱۵ در خصوص مشکلات و مطالبات کادر پرستاری و درمان با حضور اکرم فرهادی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه و تیم مدیریتی این معاونت برگزار شد.

در این نشست صمیمی پرستاران، اعضای نظام پرستاری، مدیران پرستاری بیمارستان‌های دانشگاهی و اورژانس ۱۱۵ مسائل و مشکلات خود را مطرح کردند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید