کد خبر : ۶۷,۹۸۹
۱۵ آذر ۱۴۰۲ ۰۹:۱۸
قنات‌های جزیره خارگ، مرمت و بهسازی می‌شوند
بخشدار ویژه خارگ گفت: با تلاش‌ها و برنامه‌ریزی انجام شده، قنات‌های جزیره خارگ، مرمت و بهسازی خواهند شد.
محمدرضا دشتی زاده در بازدید از قنات های جزیره خارگ اظهار داشت: تامین آب پایدار در جزیره و بهبود خدمات رسانی به مردم از اولویت‌های مدیران منطقه است.
 
وی افزود: قنات‌ها از دیرباز نقش مهمی در چرخه آب داشته‌اند و اکنون مرمت و بهسازی قنات‌های جزیره خارگ در دستور کار قرار گرفته است.
 
بخشدار ویژه خارگ خاطر نشان کرد: با همکاری شرکت پایانه‌های نفتی و مدیریت عملیات عمومی خارگ، بهسازی و مرمت قنات‌ها انجام می‌شود.
 
  حسین احمدی، مدیر عملیات عمومی خارگ نیز با اشاره به احیای قنات‌های جزیره اظهار کرد: احیای قنات‌ها و بازگشت مجدد آنها به چرخه تأمین آب ضروری و حفظ و نگهداری قنوات به عنوان یک میراث مهندسی کهن و کاربردی که می‌تواند جاذبه گردشگری هم ایجاد کند از اهمیت خاصی برخوردار است.
 
وی افزود: در همین خصوص با موافقت مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران اعتبار لازم توسط عملیات عمومی خارگ برای مرمت و بهسازی قنوات پیش بینی شده است.
 
مدیر عملیات عمومی خارگ تصریح کرد: قنات‌ها به عنوان یک شریان حیاتی در مبحث آب با توجه به گسترش خشکسالی و کاهش بارندگی‌ها و سختی تأمین آب در جزیره خارگ می‌توانند کمک شایانی در بحث آبیاری فضای سبز نمایند.
 
احمدی گفت: عملیات مرمت و بهسازی شامل عملیات لایروبی، حفر میله چاه و نصب درپوش ها، خاکبرداری و مرمت دیواره های قنات است.
 
مدیر عملیات عمومی خارگ یادآور شد: با احیا قنوات جزیره با توجه به قدمت بسیار زیاد آنها بتوانیم این میراث گرانبها را حفظ کنیم.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید