کد خبر : ۶۷,۹۸۷
۱۵ آذر ۱۴۰۲ ۱۴:۰۸
امیر سرتیپ نعمتی گفت: امروز در لبه فناوری تانک‌های مدرن دنیا قرار داریم و تجهیزات و ادوات نصب شده بر روی آن‌ها کاملاً بومی و متناسب با تهدیدات و دانش روز دنیا طراحی شده و ارتقاء یافته‌ است.
به نقل از  روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ نوذر نعمتی، جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش صبح امروز (چهارشنبه) در آیین ارزیابی و تست «تانک‌های T-72f » ارتقاء یافته که در منطقه «دارنگون» شیراز برگزار شد، اظهار داشت: نیروهای مسلح تهدیدات دشمنان را با هوشیاری کامل و به صورت لحظه به لحظه رصد می‌کنند و متناسب با آن تهدیدات و همچنین دانش روز، سطح تجهیزات و ادوات خود را ارتقاء می‌دهند.
 
وی با بیان اینکه امروز متناسب با ساختار یک گروهان تانک را از تیپ‌های مختلف ارزیابی می‌کنیم، افزود: در منطقه دارنگون شیراز، شاهد ارزیابی کامل تانک‌های کرار هستیم که این تانک‌ها مراحل ارتقاء و ارزیابی‌های مختلفی را در کارخانجات صنایع دفاع و همچنین با شرکت در میادین تیر پشت سرگذاشته‌اند و خدمه‌های تانک‌ها متناسب با تجهیزات جدید آموزش دیده‌اند.
امیر سرتیپ نعمتی ادامه داد: در منطقه دارنگون یک میدان موانع استاندارد تانک، برای جنگ‌های آینده در نظر گرفته شده که بدین طریق تانک‌ها را در وضعیت‌های مختلف به صورت عملیاتی ارزیابی می‌کنیم.
جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به ویژگی تانک‌های T-72f بیان کرد: این تانک‌ها دارای سیستم‌های متناسب با تانک‌های بروز دنیاست؛ در واقع ۱۳ قسمت آن ارتقاء یافته، همچنین برجک آن نسبت به تانک‌های قبل پیشرفته و سیستم‌های آن اتوماتیک شده است.
امیر سرتیپ نعمتی تصریح کرد: نیروی زمینی ارتش در مناطق متعددی کار ساخت تولید تانک‌ها را با موفقیّت پیش گرفته و این فعالیتی است که در داخل نیروهای مسلح فراگیر شده است؛ بنابراین ساخت این تانک‌ها کاری آزمایشی نیست و تبدیل به محصول شده و خط تولید آن نیز فعال است.
جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به ارتقاء و پیشرفت قابل توجّه این تانک‌ها در میدان رزم که توانایی محافظت از خود را دارند، گفت: امروز در لبه فناوری تانک‌های مدرن دنیا قرار داریم و تجهیزات و ادوات نصب شده بر روی آن‌ها کاملاً بومی و متناسب با تهدیدات و دانش روز دنیا طراحی شده و ارتقاء یافته‌ است.
 
انتهای پیام

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید