کد خبر : ۶۷,۸۸۶
۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۹:۱۸
مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی از امدادرسانی به ۷ هزار و ۵۴۷ نفر طی ۸ ماهه امسال در استان خبرداد.
حمید محبوبی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به خدمات امدادی ارائه شده افزود: از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه، ۹۴۹ حادثه و خدمت توسط، هلال احمر استان ارائه شده که بیشترین حادثه و خدمت مربوط به حوادث جاده ای با ۵۴۰ مورد بود. 
 
وی، تعداد خانوار آسیب دیده از حوادث را طی ۸ ماهه سال جاری ۵۷۳۵ خانوار اعلام کرد و افزود: ۳۱ هزار و ۶۶ نفر دچار حادثه شده، ۲۴۳۲ نفر مصدوم، ۳۰هزار و ۹۵۸ نفر آسیب دیده و ۳۴۳ نفر اسکان یافتند. 
 
محبوبی با اشاره به امداد رسانی به ۷۵۴۷ نفر افزود: طی بازه زمانی اعلامی، ۷۷۶ نفر به صورت سرپایی درمان و ۵۰۸ نفر نیز به مراکز درمانی منتقل و ۱۰۸ نفر فوت شدند. 
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اظهار کرد: طی ۸ ماهه امسال، ۱۳۸۶ تیم عملیاتی در قالب ۹هزار و ۱۲۰ نیروی عملیاتی و نجاتگر به ارائه خدمات پرداختند. 
 
وی با بیان اینکه خدمت حضوری با ۲۴۸ مورد در رده دوم بیشترین خدمات ارائه شده توسط، هلال احمر استان طی ۸ ماهه امسال بود، گفت: کوهستان ۵۱ مورد، سیل و آبگرفتگی۴۰ مورد، خدمات شهری ۳۱ مورد، خدمات مناسبتی ۱۳ مورد، زلزله ۸ مورد، آتش سوزی جنگل و مرتع ۷ مورد و برف و کولاک ۲ مورد بود. 
 
محبوبی، تعداد افراد اسکان داده شده را ۳۴۳ نفر اعلام کرد و افزود: ۷۳ چادر امدادی با متعلقات، ۶۶۸ تخته پتو، ۱۹۲ تخته موکت، ۵۰ ست ظرف، ۶٠ والور، ۲۳ بسته غذایی ۲۴ ساعته، ۱۲۰ بسته غذایی ۷۲ ساعته و ۴ بسته یک ماهه توزیع شده است. 
 
وی همچنین در ادامه بااشاره به آمار خدمات هلال احمر در آبان ماه اظهار کرد: در قالب ۹۱ حادثه به آسیب دیدگان استان در حوزه نجات از برف و کولاک، حوادث جاده ای، کوهستان، خدمات حضوری و.. طی ماه گذشته توسط امدادگران هلال احمر استان خدمت ارائه شده که از این تعداد ۶۹ مورد مربوط به حوادث جاده ای بود. 
 
محبوبی، با بیان اینکه طی آبان ماه در عملیاتهای امداد و نجات، ۱۷ خانوار از خدمات هلال احمر بهره مند شدند، ادامه داد: طی ماه گذشته، ۳۴۶ نفر حادثه دیده، ۳۲۹ نفر آسیب دیده، ۲۰۱ نفر مصدوم،  ۵۲ نفر مصدوم انتقالی، ۱۹ نفر درمان سرپایی و ۱۷ نفر در سرصحنه یا حین انتقال فوت شدند.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی، تعداد افراد امدادرسانی شده را طی بازه زمانی مذکور، ۷۳ نفر اعلام کرد و گفت: ۱۱۱ تیم عملیاتی در قالب ۴۸۴ نجاتگر و با بکارگیری ۷۷ آمبولانس، ۱۲ خودروی نجات و ۱۴ خودروی کمکدار سبک امداد رسانی کردند. 
 
انتهای پیام
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید