کد خبر : ۶۷,۷۸۸
۱۱ آذر ۱۴۰۲ ۱۰:۳۴
وزیر دفاع آمریکا در یک کنفرانس مطبوعاتی ادعا کرد، کشورش در حال رایزنی با مصر و قطر برای اجرایی شدن مجدد آتش‌بس در غزه است.
 لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «ما قرار است به همکاری خود با مصر، قطر و اسرائیل بر سر اجرایی شدن مجدد وقفه در جنگ ادامه دهیم.»
 
به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، یک مقام ارشد دولت آمریکا اخیرا گفت، آواره شدن هرچه بیشتر مردم در جنوب غزه ابعاد تخریب‌ها را فراتر از ظرفیت پشتیبانی و بازسازی هر شبکه بشردوستانه‌ای خواهد برد.
 
یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی روز دوشنبه گفت، عملیات ارتش این رژیم در نوار غزه بعد از پایان آتش‌بس با حماس شدیدتر خواهد شد و قرار است علیه کل این باریکه انجام شود.
 
این وزیر رژیم صهیونیستی ادعا کرد حماس از آتش‌بس برای بسیج مجدد و استراحت نیروهای خود استفاده خواهد کرد، بنا بر این ارتش این رژیم نخست از نیروهای هوایی و آتش توپخانه قبل اینکه عملیات‌های زمینی را از سر بگیرد، استفاده خواهد کرد.
 
این در حالی است که دفتر اطلاع‌رسانی دولتی در غزه از کشورهای عربی و جهان خواست بیمارستان‌های صحرائی را در غزه برای نجات ده‌ها هزار مجروح و بیمار مستقر کنند.
 
دفتر اطلاع رسانی دولتی در غزه اعلام کرد: ما از کشورهای عربی و جهان می‌خواهیم بیمارستان‌های صحرائی را برای نجات ده‌ها هزار مجروح و بیمار وارد غزه کنند. همچنین از آژانس امداد و کار آوارگان فلسطین (آنروا) می‌خواهیم فعالیت خود را در مناطق مختلف غزه و شمال از سر بگیرد. ما رژیم اشغالگر و جامعه بین‌المللی به ویژه واشنگتن را مسئول مستقیم این جنگ وحشیانه می‌دانیم.
 
در بیانیه این دفتر آمده است: «فلسطینی‌هایی که امروز در حملات رژیم صهیونیستی زخمی شدند به ۳۷ هزار مجروح از آغاز جنگ غزه اضافه می‌شوند. تلاش نهادهای بین‌المللی که در نوار غزه فعالیت می‌کنند، کافی نیست. نوار غزه به ۱۰۰۰ کامیون کمک و میلیون‌ها لیتر سوخت در روز نیاز دارد. کمک‌هایی که طی آتش بس وارد نوار غزه شد، بیشتر از یک درصد از نیازهای نوار غزه را برطرف نکرد. ملت ما همچنان از سیاست گرسنه نگه داشتن عمدی از سوی رژیم اشغالگر رنج می‌برد. ما هنوز هزاران جسد را از زیر آوارها بیرون نکشیده‌ایم. تعداد مفقودین در حملات رژیم صهیونیستی بیش از ۶۵۰۰ تن است. در حملات رژیم صهیونیستی ۶۱۵۰ کودک و چهار هزار زن شهید شدند. همچنین تعداد شهدای خبرنگار به ۷۳ تن رسید. رژیم صهیونیستی تاکنون ۶۰ درصد منازل و واحدهای مسکونی در نوار غزه را تخریب کرده است.»
 
انتهای پیام

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید