کد خبر : ۶۷,۷۶۸
۱۱ آذر ۱۴۰۲ ۰۸:۴۹
رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه گفت: بیش از ۴۵۷ هزار نفر از جمعیت بالای ۱۸ سال استان از نظر ابتلا به دیابت و فشارخون بالا غربالگری شده اند.
دکتر ابراهیم شکیبا با اشاره به آغاز پویش ملی سلامت - غربالگری دیابت و فشارخون بالا -  در استان کرمانشاه همزمان با سراسر کشور  از ۲۰ آبان، گفت: در قالب این پویش تاکنون بیش از ۴۵۷ هزار نفر از جمعیت بالای ۱۸ سال استان از نظر ابتلا به دیابت و فشارخون بالا غربالگری شده اند.
 
شکیبا اظهار کرد: این طرح تا ۱۵ دی ماه ادامه دارد و طی این مدت کلیه افراد بالای ۱۸ سال و بانوان باردار در هر رده سنی از نظر ابتلا به دو بیماری دیابت و فشارخون بالا غربالگری خواهند شد.
 
وی گفت: در صورت ابتلا افرادی به این بیماری‌ها اطلاعات آنها در سامانه یکپارچه بهداشت ثبت می شود و پس از ثبت اطلاعات، بیماران هر ماه توسط بهورز یا مراقب سلامت و هر سه ماه یکبار توسط پزشکان مستقر در مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی مراقبت و ویزیت می شوند.
 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه این دو بیماری در اغلب موارد بخصوص در سنین پایین بدون علامت و خطرآفرین است، اظهار کرد: در صورت تشخیص زودهنگام و درمان به موقع این بیماری‌ها از مرگ بسیاری از افراد در سنین جوانی و میانسالی پیشگیری خواهد شد.
 
انتهای پیام
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید