کد خبر : ۶۴,۶۳۰
۱ مهر ۱۴۰۲ ۱۰:۱۹
اعضای هیئت رئیسه تحقیق و تفحص از شرکت‌های پتروشیمی انتخاب شدند و علی‌اکبر کریمی به عنوان رئیس این هیئت انتخاب شد.
 اعضای هیئت رئیسه هیئت تحقیق و تفحص از شرکت‌های پتروشیمی انتخاب شدند.
 
بر این اساس، علی‌اکبر کریمی نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی به عنوان رئیس هیئت تحقیق و تفحص از شرکت‌های پتروشیمی انتخاب شد.
 
اعضای هیئت همچنین سیدجواد حسینی‌کیا و رحمت‌الله نوروزی را به عنوان نواب رئیس اول و دوم و علیرضا سلیمی را به عنوان دبیر هیئت انتخاب کردند.
 
محورهای تحقیق و تفحص
 
به گزارش مهر، مجلس شورای اسلامی ۲۴ مرداد ماه امسال گزارش کمیسیون صنایع و معادن مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از شرکت‌های پتروشیمی دولتی در فروش و صادرات محصولات را با ۱۳۴ رأی موافق، ۳۷ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۱۷۵ رأی مأخوذه به تصویب رساند.
 
محورهای این تحقیق و تفحص به شرح زیر است:
 
- چه شرکت‌هایی مجاز به خرید محصولات پتروشیمی جهت فروش داخلی می‌باشند و مکانیزم اعمال تخفیف به این شرکت‌ها چیست؟
 
- چه شرکت‌هایی مجاز به خرید محصولات پتروشیمی جهت فروش خارجی و صادرات می‌باشند و مکانیزم اعمال تخفیف به این شرکت‌ها چیست؟
 
- چرا گروه گسترش نفت و گاز پارسیان بخش قابل توجهی از فروش صادراتی خود را منحصراً به شخصی برزیلی واگذار نموده و مانع رقابت در این زمینه می‌شود که این کار زمینه فسادهای متعدد را ایجاد نموده است؟
 
- دلیل عدم تسویه حساب برخی شرکت‌های تولید کننده محصولات پتروشیمی با خریداران خارجی چیست و چرا بعضاً برخی خریداران خارجی به شرکت‌های تولید کننده دولتی بعضاً تا ۵۰ میلیون دلار بدهکار می‌باشند؟ چرا منافع ملی و منافع شرکت‌ها در این خصوص رعایت نشده است؟
 
- چرا در فروش صادراتی محصولات پتروشیمی در شرکت‌های داخلی مختلف بعضاً تفاوت قیمت قابل توجهی وجود دارد؟
 
- چرا در فروش صادراتی محصولات پتروشیمی در شرکت‌های داخلی مختلف بعضاً تفاوت قیمت قابل توجهی با قیمت‌های جهانی وجود دارد؟
 
مهر
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید