کد خبر : ۶۴,۲۶۴
۲۴ شهریور ۱۴۰۲ ۱۵:۰۱
اقتدار ایران اسلامی قوی‌تر از گذشته شده است
امام جمعه خارگ گفت: دشمنان کشورمان هر روز نقشه‌ای برای خنثی کردن حرکت بزرگ ملت ایران دارند، اما امروز، اقتدار ایران اسلامی قوی‌تر از گذشته شده است.
حجت الاسلام محمود کارگر در خطبه‌های نماز جمعه جزیره خارگ اظهار داشت: مهم‌ترین نصرت اهل بیت در دوران آخرالزمان توجه به سیره و سبک زندگی آنان هست و تقوا شاه کلید خروج از همه گرفتاری‌های مادی و معنوی بشریت در است اگر در آن فکر و اندیشه داشته باشند.
 
وی افزود: انسان مؤمن در تمام ابعاد زندگی شخصی خود به روی تقوا سرمایه گزاری می‌کند و تقوا فردی یعنی اینکه از گناه پرهیز کنیم و مراقبت و محافظت از خود داشته باشیم. کسی که روزه می‌گیرد، نماز می‌خواند، از محیط گناه دور می‌شود به تعبیری واکسن تقوا زده است و مصونیت لازم رو برای خودش ایجاد می‌کند اهل تقوا خواهد بود.
 
امام جمعه خارگ تصریح کرد: امروز در عصر ارتباطات و ظهور شبکه‌های اجتماعی، نیازمند به تقوای سومی به نام تقوای رسانه هستیم تقوا رسانه‌ای مانند هوای پاک هست. کسانی که در عرصه تولید، توزیع و مصرف محتوای رسانه‌ای كار می‌کنند به شدت نیازمند تقوای رسانه‌ای هستند.
 
حجت الاسلام کارگر خاطرنشان کرد: امروز هوش مصنوعی تحولات مهمی را می‌تواند ایجاد کند که در کنار آن تحولات، آسیب‌های جدی هم به پیکره ارزش‌ها و هنجارها و سنت‌های هزاران ساله ما خواهد زد و تنها راه مقابله با آسیب‌ها مسلح شدن به تقوای رسانه‌ای است.
 
وی بیان کرد: دشمنان از عدم آشنایی مردم با هوش مصنوعی، ضربه‌های روحی و روانی و تنش‌ها و آسیب‌های جدی را در کانون خانواده‌هایمان وارد خواهد آورد.
 
امام جمعه خارگ گفت: یکی از اخبار خوب که کمتر به آن توجه شد برگرداندن اغتشاش گرانی بود که در کشورهای اروپایی با بیانیه و تشویق به تخریب و تجمع در سال گذشته موجب ناآرامی در کشور بود که از مجموعه‌های امنیتی به ویژه وزارت اطلاعات تشکر می‌کنیم.
 
وی تاکید کرد: باید همه کسانی که امنیت ملی ما را مورد هجمه قرار می‌دهند بدانند که هیچ جایی برایشان امن نخواهد بود و امنیت و منافع ملی خط قرمز جمهوری اسلامی است همچنین از مجموعه دولت و نیروهای امنیتی به ویژه نیروهای انتظامی، مرزبانی که با برنامه‌ریزی در راستای تسهیل تردد زائران پیاده روی کمک کردند صمیمانه تشکر می‌کنم.
 
حجت الاسلام کارگر در پایان یادآور شد: همه باید مراقبت کنند دشمنان این ملت هر روز یک نقشه‌ای را برای به خنثی کردن حرکت بزرگ ملت ایران دارند اما تا امروز اقتدار ایران اسلامی قوی‌تر از گذشته شده است و به تعبیر مقام عظمای ولایت به قله‌ها نزدیک شده‌ایم و خستگی معنا ندارد. ما از تفکر بسیج آموخته‌ایم که خسته، دشمنان و منافقان هستند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید