کد خبر : ۶۰,۷۴۳
۲۳ خرداد ۱۴۰۲ ۰۹:۰۲
هماهنگی بین‌ دستگاه‌های دولتی در استان بوشهر تقویت می‌شود
مدیر کل بازرسی، حقوقی و رسیدگی به شکایات استانداری بوشهر گفت: هماهنگی بین‌ دستگاه‌های دولتی در استان بوشهر تقویت می‌شود.
سید حسن موسوی صبح سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای تسریع در خدمات‌رسانی به جامعه هدف، باید هماهنگی بین‌دستگاهی برقرار باشد تا در سریع‌ترین زمان ممکن به نتیجه برسد.
 
مدیر کل بازرسی، حقوقی و رسیدگی به شکایات استانداری بوشهر افزود: در زمینه اختلافات بین دستگاه‌های اجرایی استان نیز، باید به گونه‌ای رفتار شود که خدمات‌رسانی به مردم متوقف نشود.
 
وی با اشاره به شیوه‌نامه طرح دعاوی و اختلافات بین دستگاه‌های اجرایی خاطر نشان کرد: کاهش مراجعات دستگاه‌های دولتی به مراجع قضایی برای حل اختلافات میان یکدیگر و حل و فصل سریع، تخصصی، قانونمند و منعطف و بدون هزینه این اختلافات بر اساس ساز و کار داخلی قوه مجریه در دستور کار است.
 
موسوی با اشاره به ابلاغ شیوه‌نامه رسیدگی و رفع اختلافات دستگاه‌های اجرایی و ضوابط اجرایی بودجه سالیانه اضافه کرد: استرداد دعاوی مطرح شده از سوی دستگاه‌ها علیه یکدیگر در مراجع قضایی و حل و فصل اختلافات صرفاً از طریق ساز و کارهای مقرر در آیین نامه و شیوه نامه یاد شده باید به طور کامل اجرایی و عملیاتی شود.
 
وی یادآور شد: در زمینه حل و فصل اختلافات راجع به اراضی، املاک و ابنیه مربوط به دستگاه‌ها نیز، دستگاه‌های اجرایی مکلفند هر گونه اختلاف حقوقی را پس از رعایت مواد مندرج در آیین نامه و شیوه نامه اشارت رفته، موضوعات خود را طی درخواست نامه رفع اختلاف به مرجع رفع اختلاف دستگاه‌های اجرایی استان ارسال تا ضمن تشکیل پرونده و تعیین وقت مناسب برای تشکیل جلسه رسیدگی از طرفین، دعوت بعمل آید.
 
مدیر کل بازرسی، حقوقی و رسیدگی به شکایات استانداری بوشهر گفت: مسئولیت استنکاف از موارد عنوان شده، بر عهده شخص مدیر مستنکف است و یقیناً به هیات تخلفات مستقر در نهاد ریاست جمهوری معرفی خواهد شد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید