کد خبر : ۶۰,۳۱۲
۱۳ خرداد ۱۴۰۲ ۱۸:۴۰
زیرساخت‌های ورزشی استان بوشهر تقویت شود
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: زیرساخت‌های ورزشی استان بوشهر تقویت شود.
آیت‌الله صفایی بوشهری عصر شنبه در نشست با جمعی از پیشکسوتان و جامعه ورزشی استان بوشهر اظهار داشت: ورزش دارای اهمیت بسیار زیادی برای مردم یک جامعه است که در ترویج آن باید تلاش ویژه‌ای صورت گیرد.
 
وی برخورداری از زیرساخت‌های استاندارد را ضروری دانست و بیان کرد: هیئت‌های ورزشی باید در هر شهرستان برای فعالیت‌های خود یک فضای ورزشی مستقل و یا یک جایگاه استاندارد داشته باشد، هر چند فعالیت‌های شده، اما تا استاندارد فاصله داریم.
 
آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به اهمیت ورزش همگانی با توجه به شیوع بیماری‌های ناشی از کم‌تحرکی و نوع تغذیه در استان گفت: ورزش همگانی به ویژه ورزش همگانی ساحلی با توجه به جغرافیا و اقلیم استان باید توسعه یابد.
 
وی با بیان اینکه اگر ذهن جوان درگیر ورزش نباشد درگیر مسائل نگران کننده می‌شود، افزود: این مهم یک عزم استانی و مشارکت تمامی نهادها و دستگاه‌های اجرایی می‌طلبد و تنها وظیفه دستگاه ورزش نیست.
 
نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر به بعد ورزش قهرمانی پرداخت و اظهار داشت: با توجه به اینکه استان بوشهر در ورزش قهرمانی دارای صاحب استعدادهای فراوان و فرهنگ، سابقه و ریشه است باید برای پرورش، نگهداری و ارتقا این استعدادها کار اساسی انجام شود.
 
وی با اشاره به اینکه جذب اعتبارات برای تسریع در برنامه‌ها و طرح‌ها در عرصه ورزش همگانی و قهرماني افزود: در نشست با برخی وزارتخانه‌ها و سایر دستگاه‌ها و نهادها اعتباراتی جذب شد، اما این یک جرقه بود که باید تبدیل به یک جریان و برنامه شود.
 
امام جمعه بوشهر ادامه داد: مدیریت ورزشی باید علمی و دانش‌بنیان شود و جز اهالی ورزش نمی‌توانند جریان ورزشی را مدیریت کنند و در این راستا ضمن تکریم پیشکسوتان ورزشی باید از این ظرفیت استفاده شود.
 
وی ورزش و برنامه‌ریزی برای توسعه آن در جامعه را یک کار استراتژیک و اساسی دانست و بیان کرد: بوشهر یک استان ورزشی و دارای استعداد، فرهنگ و سابقه دیرینه است که باید از این ظرفیت استفاده بهینه شود.
 
امام جمعه بوشهر با تأکید بر توسعه ورزش همگانی به ویژه ساحلی گفت: به دلایل مختلف از جمله کمبود اعتبارات ورزشی و عدم مدیریت دانش‌بنیان و بی‌توجهی مسئولان وقت به حوزه ورزش، حال ورزش استان خوب نیست.
 
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر سابقه طولانی استان در ورزش و وجود استعدادهای درخشان را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه با این ویژگی‌ها، ورزشکاران توقع دارند به استان توجه ویژه شود، گفت: به دلایل مختلف از جمله کمبود اعتبارات ورزشی و عدم مدیریت دانش‌بنیان و بی‌توجهی مسئولان وقت به حوزه ورزش، حال ورزش استان خوب نیست.
 
وی با اظهار امیدواری برای بهبود وضعیت ورزش استان با انتصاب مدیریت جدید این حوزه افزود: به افراد غیرورزشی توصیه می‌شود در امور مدیریت ورزشی دخالت نکنند و آن را به خود ورزشی‌ها بسپارند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید