کد خبر : ۵۹,۶۸۱
۱ خرداد ۱۴۰۲ ۱۹:۳۴
اختصاص ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات مکانیزاسیون ازطریق بانک کشاورزی به استان‌ها آغاز شده تا مشکلات حوزه مکانیزاسیون استان‌ها رفع شود.
وزیر جهاد کشاورزی گفت: بازار طیور را به اتحادیه‌ها واگذار می‌کنیم و کم کم به سمت واگذاری اتحادیه دامداران در خواهیم رفت و این موضوع فوق‌العاده مهمی است که تشکل‌ها و اتحادیه‌ها خودشان بتوانند در تنظیم بازار فعالیت کنند.
 
سید جواد ساداتی‌نژادکه امروز به منظور بازدید از پروژه‌های بخش کشاورزی شهرستان‌های گلپایگان و خوانسار سفر کرده به مطالبات بخش کشاورزی که در نشست با دامداران و کشاورزان مطرح شد اشاره کرد و گفت: موضوع اسناد اراضی کشاورزی، تداخلات اراضی، نبود سردخانه و ... از جمله مشکلات این شهرستان‌ها است که برای رفع این آن‌ها سازوکار مشخص تعیین کردیم.
 
او به برنامه دولت سیزدهم برای رفع کامل تداخلات اراضی کشاورزی تا پایان سال ۱۴۰۲ و صدور اسناد کشاورزی تا پایان دولت اشاره کرد و افزود: رفع تداخلات اراضی کشاورزی و صدور اسناد در هر استان از یک شهرستان آغاز شده و در استان اصفهان این کار در اراضی کشاورزی شهرستان گلپایگان آغاز می‌شود.
 
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه بحث سردخانه از دیگر مشکلات شهرستان است، گفت: برای رفع این مشکل به سرمایه‌گذاران علاقه‌مند برای سرمایه‌گذاری در صنایع فرآوری و سردخانه، تسهیلاتی از تبصره ۱۸ اختصاص می‌دهیم.
 
ساداتی‌نژاد افزود: از هفته گذشته اختصاص ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات مکانیزاسیون از طریق بانک کشاورزی به استان‌ها آغاز شده تا مشکلات حوزه مکانیزاسیون استان‌ها رفع شود.
 
او گفت: در بحث دامدارکارت هم در بخش دوم‏، پرداخت ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات را در بحث مردمی‌سازی آغاز کرده‌ایم که ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان آن به استان‌ها اختصاص یافته تا دامداران و مرغداران از آن استفاده کنند.
 
مقام عالی وزارت جهاد کشاورزی افزود: پیگیری مطالبات مرغداران یکی از موضوعاتی که به جد دنبال آن هستیم و در این راستا، بازار را به اتحادیه‌ها واگذار می‌کنیم و این موضوع فوق‌العاده مهمی است که تشکل‌ها و اتحادیه‌ها خودشان بتوانند در تنظیم بازار فعالیت کنند.
 
ساداتی‌نژاد گفت: اتحادیه مرغداران کشور در ۳۱ استان از طریق بانک کشاورزی و صندوق حمایت از سرمایه‌گذاری مربوطه حمایت شدند که بتوانند خرید مرغ مازاد را از مرغداران انجام دهند و ذخیره‌سازی کنند و در زمان مورد نیاز آن را به بازار عرضه کنند.
 
او افزود: با توافق صورت گرفته بین سازمان جهادکشاورزی، شرکت پشتیبانی امور دام و اتحادیه مرغداران، مابه‌التفاوت و ضرر و زیان اگر در هنگام فروش اتفاق بیفتد، شرکت پشتیبانی امور دام آن را تامین خواهد کرد.
 
وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر این که ما بازار را به خود مردم یعنی به اتحادیه‌ها واگذار می‌کنیم، اظهار امیدواری کرد کم کم به سمت واگذاری اتحادیه دامداران در بحث دام هم خواهیم رفت و تلاش ما این است که خود اتحادیه‌ها و تشکل‌ها بتوانند از حوزه کشاورزی صیانت کنند.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید