کد خبر : ۵۹,۴۳۲
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۱:۱۰
شرکت پایانه های نفتی ایران و مرکز آموزش فنی و حرفه ای تفاهم نامه همکاری امضا کردند
در راستای توانمندسازی نیروی انسانی و ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در جزیره خارگ، تفاهم نامه‌ای بین شرکت‌ پایانه‌های نفتی ایران با مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر به امضا رسید
عباس غریبی گفت: با عنایت به ابلاغ سیاست ها و راهبردهای آموزش توسط محسن خجسته مهر معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در بازدید از جزیره خارگ و تاکید ایشان بر توجه ویژه به حوزه مسئولیت های اجتماعی نفت و  در راستای توانمندسازی جوانان جویای کار مستقر در جزیره خارگ متناسب با نیاز صنایع نفت، گاز و پتروشیمی این تفاهم نامه به امضا رسید.
 
مدیریت ارشد شرکت پایانه های نفتی ایران افزود: دوره‌ها به صورت مشترک برگزار می‌شوند، که مقدمه‌ای برای مهارت‌آموزی افراد جویای کار در جزیره خارگ خواهند بود.
 
غریبی افزود: بنا داریم با برگزاری این دوره‌ها نیرو‌های جوان را توانمند کنیم تا در اولویت جذب و استخدام در شرکت‌ها مستقر در جزیره خارگ قرار بگیرند.
 
 مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر نیز گفت: در قالب این تفاهم‌نامه کارگاه‌های آموزشی فعال می‌شوند و نیرو‌های جوان جویای کار مستقر در جزیره خارگ متناسب با نیاز صنایع نفت، گاز و پتروشیمی آموزش می‌بینند.
 
 عبدالمجید دراهکی افزود: آموزش‌ها بیشتر در حوزه جوشکاری، برق صنعتی، لوله‌کشی صنعتی، اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق است.
 
 مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان ادامه داد: بخش دیگری از آموزش‌ها برای بانوان است تا بتوانند بعد از کسب آموزش و مهارت، محصولی را تولید کنند.
 
وی عنوان کرد: در حوزه بانوان باید نیازسنجی شود، ولی ما در گام اول برگزاری کلاس‌های معرق‌کاری، صنایع دستی و حوزه‌های سنتی بومی بخش خارگ را پیش‌بینی کرده‌ایم.
 
دراهکی گفت: براساس این تفاهم‌نامه در سال اول ظرفیت آموزش برای ۵۰۰  متقاضی مرد و ۵۰۰  زن فراهم است که همه کلاس‌ها رایگان هستند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید