کد خبر : ۵۸,۲۹۳
۹ فروردین ۱۴۰۲ ۱۰:۴۱
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، رزمایش گسترده فرماندهی نیروهای موشکی راهبردی روسیه با حضور بیش از ۳۰۰۰ نظامی از امروز (چهارشنبه) در روسیه آغاز شد.
 به نقل از خبرگزاری تاس، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که این رزمایش شامل سازند موشکی امسک (Omsk) و سازند موشکی نووسیبیرسک (Novosibirsk) است که مجهز به پرتابگرهای متحرک یارس (Yars) است.
 
در اطلاعیه این وزارتخانه آمده است: به طور کلی، بیش از ۳۰۰۰ سرباز و حدود ۳۰۰ نوع سخت ادوات نظامی در این رزمایش شرکت خواهند کرد. همچنین کمیسیونی از فرماندهی نیروهای موشکی راهبردی، انسجام بین پرسنل را که در حال انجام وظایف خود هستند، ارزیابی خواهد کرد.
 
این رزمایش در راستای برنامه آموزشی رزمی ۲۰۲۳ انجام می‌شود و مانورها در قلمرو سه منطقه روسیه برگزار خواهند شد.
 
این وزارتخانه با اعلام اینکه توجه ویژه‌ای به انواع مختلف پهپادها خواهد شد، تاکید کرد: همچنین، کادر نیروهای موشکی راهبردی، مجموعه اقداماتی را برای آموزش اختفا و اقدامات متقابل علیه سامانه‌های نقشه‌برداری هوایی مدرن، در انسجام با یگان‌های نظامی ناحیه مرکزی و نیروی هوافضا انجام خواهند داد.
 
موشک یارس RS-۲۴ ، اصلاحی از موشک توپول-ام، سیستم موشکی استراتژیک روسیه است که به یک موشک بالستیک قاره‌پیما با سوخت جامد مجهز شده است. این موشک توسط موسسه فناوری حرارتی مسکو زیر نظر یوری سولومونوف، عضو آکادمی علوم روسیه توسعه یافته است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید