کد خبر : ۵۷,۰۷۸
۱ اسفند ۱۴۰۱ ۲۱:۱۷
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی گفت: سازمان‌های مردم نهاد، تشکل‌هایی ضابطه مند برای کمک به دستگاه‌های اجرایی هستند.
سید محمدرضا طالبی، امروز دوشنبه یکم اسفند در شورای توسعه و حمایت از سازمان‌های مردم نهاد استان، اظهار کرد: از آن جایی که دستگاه‌های اجرایی در زمینه حل برخی مشکلات و آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه با محدودیت‌هایی مواجهند، به ناچار از ظرفیت‌های مردمی در این زمینه استفاده می‌شود.
 
به گزارش ایسنا، وی با تأکید بر اینکه راهکار استفاده از ظرفیت های مردمی، ضابطه مند کردن آن‌هاست، تصریح کرد: ظرفیت‌های مردمی باید در قالب شاکله و چهارچوب ساماندهی و سازماندهی شوند. 
 
معاون استاندار، استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد برای حل مشکلات و آسیب‌های اجتماعی را بسیار مهم خواند و گفت: اگر اقدامات سازمان‌های مردم نهاد، ضابطه‌مند نباشند، قطعاً هرج و مرجی که رقم می‌خورد، پدید آمدن آسیب‌های اجتماعی جدیدی را به دنبال خواهد داشت. 
 
طالبی، توجه به تخصص نیروها و ارتباط رشته‌های تحصیلی و تجربیات متقاضیان صدور مجوز فعالیت سازمان های مردم نهاد را مهم خواند. 
 
گفتنی است؛ در این جلسه چهار درخواست ایجاد سازمان مردم نهاد و دو درخواست ایجاد نمایندگی مورد بررسی قرار گرفت که با کلیت موضوعات و اهداف این سازمان‌ها موافقت بر اصلاح پاره‌ای از بندهای قید شده در درخواست‌ها نیز تأکید شد.
 
 
ضرورت توجه به اصل رعایت نکات ایمنی در واحدهای تولیدی و معادن
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی همچنین در چهاردهمین جلسه کمیسیون کارگری استان ضرورت توجه به اصل رعایت نکات ایمنی در واحدهای تولیدی و معادن تأکید کرد. 
 
وی خاطرنشان کرد: موضوع ایمنی از دو بُعد قانونی و شرعی حائز اهمیت بوده، چراکه اسلام برای جان انسان ها حرمت زیادی قائل شده است.
 
به گفته وی؛ همه ما باید نسبت به ایمنی محل کارِ کارگران حساس باشیم و اگر اتفاقی رخ دهد، همه مسئول هستیم.
 
طالبی به حوادث رخ داده برای برخی کارگران طی ماه‌های اخیر اشاره کرد و یادآور شد: ضرورت دارد معادن و واحد های تولیدی و صنعتی استان در اسرع وقت، اقدامات لازم را نسبت به ایمن‌ سازی محیط کار انجام داده و دستگاه‌های مربوطه نیز بر این موضوع نظارت دقیق داشته باشند.
 
گفتنی است؛ در این جلسه، معوقات کارگریِ واحدهای تولیدی استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بر ضرورت پرداخت مطالبات کارگران در آستانه ماه مبارک رمضان و عید نوروز تأکید شد و اقدامات صورت گرفته در راستای افزایش ایمنی برخی معادن استان نیز مورد بررسی قرار گرفت.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید