کد خبر : ۵۶,۸۱۷
۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ۲۱:۵۳
فابریزیو کاربنی، مدیر منطقه خاورنزدیک و میانه کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در پی وقوع زلزله در سوریه و ترکیه در بیانیه‌ای، از درد و رنج مضاعفی که زمین لرزه بر کشور سوریه وارد می‌کند، ابراز تاسف کرد.
 در این بیانیه آمده است: ما بدینوسیله همدردی و همبستگی عمیق خود را با تمامی افراد متأثر از زمین­‌لرزه مرگباری که یکشنبه و دوشنبه جنوب ترکیه را لرزاند، ابراز کنیم. در سوریه، این زلزله درد و رنج مضاعفی را به فاجعه انسانی که 12 سال است در این کشور ادامه دارد، می­افزاید.
 
به گزارش کمیته بین‌المللی صلیب سرخ از ژنو، فابریزیو کاربنی در این بیانیه آورده است: هیچ واژه­‌ای نمی­تواند چهره خانواده­‌هایی (که اغلب آنها بیش از یک دفعه آواره شده­‌اند) را توصیف کند که مجبور بودند خانه­‌های خود را در سرمای یخبندان ترک کرده و در نیمه­‌های شب به خیابان­های ناامن پناه ببرند. ساختمان‌هایی که در اثر سال‌های متمادی جنگ ضعیف شده‌اند، مانند تکه‌های دومینو در حلب فرو می‌ریزند و رعشه را بر تن افراد می­اندازند.
 
من همچنین به داوطلبان جمعیت هلال احمر ترکیه و هلال احمر سوریه درود می­فرستم که اولین واکنش­ دهندگان، و در عین حال، خود قربانیان این سانحه نیز هستند. فداکاری خاضعانه آنها برای اقدام بشردوستانه وصف­‌ناپذیر است.
 
وضعیت انسانی در سراسر سوریه وخیم است. این حقایق را نمی­توان نادیده گرفت. چشم پوشی از درد و رنج بشری در سوریه، ظالمانه و غیرانسانی است.
 
کمیته بین‌المللی صلیب سرخ برای حمایت از تلاش‌های امدادی و اضطراری شریک خود جمعیت هلال احمر سوریه تلاش می‌کند. روز دوشنبه، ما مواد جراحی (کافی برای درمان 100 بیمار) را به یکی از بیمارستان­های دولتی حلب فرستادیم. مقدار بیشتری از این کمک­ها و تجهیزات پزشکی، به همراه هزاران غذای کنسرو شده برای ده­ها هزار نفر، پتو و تشک و سایر اقلام ضروری، در راه حلب، لاذقیه و طرطوس است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید