کد خبر : ۵۶,۷۴۶
۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ۱۳:۱۹
عضو هیات رییسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت ما از شرکت‌های دانش بنیان نباید صرفا مالی باشد بلکه اعتماد به تولید داخل و دانش بنیان و همچنین شرکت‌های دانش بنیان بسیار حائز اهمیت است.
عبدالعلی رحیمی مظفری در آیین گشایش سیزدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان که امروز ۱۷ بهمن ماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مواردی که باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد رسیدن به اصل اساسی اقتصاد دانش بنیان است.
 
به گزارش ایسنا، وی افزود: اقتصاد دانش بنیان صرفا تولید دانش بنیان نیست بلکه مدیریت دانش بنیان بر همه کارها است که باید در دستور کار قرار بگیرد.
 
عضو هیات رییسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بحث دانش بنیانی باید در همه اصل‌ها نمایان شود و مورد توجه قرار بگیرد، گفت: قانون جهش دانش بنیان قانونی است که در مجلس برای حمایت از بحث دانش بنیان مصوب شده است. حمایت ما از شرکت‌های دانش بنیان نباید صرفا مالی باشد بلکه اعتماد به تولید داخل و دانش بنیان و همچنین شرکت‌های دانش بنیان بسیار حائز اهمیت است.
 
رحیمی مظفری با اشاره به اینکه عده‌ای می‌گویند سرمایه‌های ما بالای فلرها می‌سوزد، گفت: آن سرمایه‌ای که امروز مهمتر از نفت و گاز و فلرها می‌سوزد جوانان دانشمندی و نخبگان علمی هستند که باید به آن‌ها توجه داشته باشیم و از ظرفیتشان استفاده کنیم.
 
وی با بیان اینکه نفت را می‌توان یک روز دیرتر استخراج کرد، تصریح کرد: ما قرار نیست صادرات نفت را حداکثری داشته باشیم و باید زنجیره‌ای شکل گیرد که با توجه به آن نسبت به صادرات اقدام کنیم.
 
عضو هیات رییسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: یکی از مشکلات مهم شرکت‌های دانش بنیان بحث ضمانت نامه‌ها بود که در ماده ۴ قانون جهش تولید این مساله حل شده است.
 
رحیمی مظفری ادامه داد: اگر شرکت‌های دانش بنیان کالای با کیفیت تولید کنند شک نکنید غیرت ملی مردم اجازه نخواهد داد تا از کالای خارجی استفاده شود و در این زمینه باید شرایط نابرابر و تبعیض‌هایی که میان تولیدات داخلی و خارجی وجود دارد از میان برداشته شود.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: سرمایه ایران فقط نفت نیست بلکه انسان‌هایی هستند که زنجیره ارزش و ارزشمندی به نفت می‌دهند. واقعیت تلخ ایران اسلامی نفتی است که بزرگترین فرصت در کشور بوده اما به واسطه اتفاقات امروز تبدیل به یک تهدید شده که دشمنان با فشار به دنبال تحریم و... هستند.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید