کد خبر : ۵۶,۶۹۷
۱۳ بهمن ۱۴۰۱ ۲۰:۳۶
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا از بارش برف و باران در جاده‌های ۱۱ استان کشور خبر داد و گفت که ترافیک در مسیر جنوب به شمال جاده‌های چالوس و هراز نیز پرحجم است.
سرهنگ احمد شیرانی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت جوی جاده‌های کشور گفت: برابر گزارش‌های دریافتی از مراکز کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی در سراسر کشور در حال حاضر شاهد بارش برف و باران در برخی از محورهای استان‌های آذربایجان غربی،  زنجان، لرستان، همدان، کردستان، کرمان و کرمانشاه هستیم. همچنین در برخی از محورهای استان‌های ایلام، بوشهر ، فارس و هرمزگان نیز بارش باران گزارش شده است.
 
وی افزود: در همین راستا نیز رانندگان باید توجه داشته باشند که استفاده از زنجیرچرخ در محورها و گردنه‌های کوهستانی برف‌گیر الزامی است. رعایت فاصله طولی مناسب و سرعت مطمئنه و پرهیز از سبقت غیرمجاز موضوع دیگری است که رانندگان باید در شرایط برفی و بارانی رعایت کنند. اطمینان از سالم بودن تجهیزات زمستانی خودرو نظیر برف پاک‌کن و بخاری، پربودن باک خودرو در شروع سفر، همراه داشتن وعده غذایی کافی و لباس گرم مناسب از دیگر توصیه‌های پلیس به رانندگان است.
 
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا درباره وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور نیز گفت: گزارش‌های دریافتی حاکی از ترافیک پرحجم و نیمه سنگین در مسیر جنوب به شمال محور چالوس در محدوده هزارچم است. وضعیت مشابه در مسیر جنوب به شمال محور هراز در محدوده‌های امام زاده هاشم  و بایجان نیز گزارش شده است.
 
وی ادامه داد:‌ در آزادراه تهران – کرج – قزوین حدفاصل شهرک جهان نما  تا پایانه پل کلاک و پایانه شهید کلانتری ترافیک نیمه سنگین است. در آزادراه قزوین – کرج - تهران  محدوده ساسانی و برخی از مقاطع در طول محور تهران – شهریار نیز ترافیک نیمه سنگین گزارش شده است. در دیگر محورهای مواصلاتی تردد به آرامی و به شکل روان در حال انجام است.
 
شیرانی درباره محورهای دارای ممنوعیت یا محدودیت تردد نیز گفت: محور قدیم خرم آباد - پلدختر تا اطلاع بعدی مسدود بوده و تردد از مسیر جایگزین آزادراه خرم آباد - پل زال و محور خرم آباد - کوهدشت انجام می‌شود. سه محور  شریان ریگان – ایرانشهر ، اندیکا – تاراز و پیرانشهر - تمرچین نیز تا اطلاع بعدی مسدود است.
 
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا ادامه داد:‌ محورهای خوانسار – بوئین، کوهرنگ – مسجد سلیمان (گردنه های چری، تاراز و شاه منصوری)، سروآباد- اورامانات (گردنه ژالانه)، لاسم - ارجمند، وازک - بلده، سروآباد – پاوه، سی سخت – پادنا، محور جدید هشتگرد – طالقان،  گنجنامه – تویسرکان و پونل - خلخال نیز تا اطلاع بعدی مسدود است.
 
 
شیرانی با اعلام شماره ۱۲۰ از رانندگان و مسافران خواست که پیش از شروع سفر حتما با این شماره تماس بگیرند و با اطلاع از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌ها و نیز محورهای دارای انسداد و محدودیت ترافیکی، مناسب‌ترین زمان و مسیر را برای انجام سفرهای خود انتخاب کنند.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید