کد خبر : ۵۶,۴۲۹
۴ بهمن ۱۴۰۱ ۱۷:۲۶
۱۱.۵ میلیارد دلار صادرات کالا از گمرکات استان بوشهر
مدیرکل گمرک بوشهر از صادرات ۱۱.۵ میلیارد دلار در ۱۰ ماه امسال از گمرکات استان خبر داد و گفت: این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۵ درصد افزایش یافته است.
یکی از ظرفیت‌های مهم این استان توسعه تجارت خارجی با کشورهای مختلف از جمله حوزه خلیج‌ فارس است که در این راستا بنادر و گمرکات مختلف در استان فعال است.
 
استان بوشهر در جوار خلیج‌ فارس از 13 گمرک فعال برخوردار و صادرات و واردات کالا یکی از برنامه‌های مهم این مراکز اقتصادی است.
 
فعال شدن دیپلماسی همسایگی و منطقه‌ای
 
به گفته مدیرکل اقتصاد و دارایی استان بوشهر یکی از برنامه‌های مهم دولت سیزدهم در سیاست خارجی، فعال شدن دیپلماسی همسایگی و منطقه‌ای است.
 
رسول زارعی با بیان اینکه استان بوشهر دارای 11 بندر و 13 حوزه گمرکی است، اظهار داشت: توسعه زیرساخت‌های بندری و گمرکی مورد توجه ویژه در راستای حمایت از فعالان اقتصادی دارد.
 
وی ارتباط بیشتر با کشورهای همسایه را از جمله اولویت‌های مسئولان دانست و بیان کرد: در این راستا توسعه سرمایه‌گذاری در عرصه امور بندری و گمرکی مورد توجه قرار گرفته است که جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در دستور کار است.
 
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان بوشهر ادامه داد: افزایش بازارهای صادراتی برای فعالان اقتصادی و بازرگان استان بوشهر در اولویت است که مهم سبب افزایش صادرات از بنادر استان به کشورهای هدف شده است.
 
صادرات 11.5 میلیارد دلار کالا از گمرکات استان بوشهر
 
مدیرکل گمرک بوشهر نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از افزایش صادرات در 10 ماه امسال خبر داد و خاطرنشان کرد: صادرات کالا در 10 ماه امسال به 11.5 میلیارد دلار رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل 45 درصد افزایش یافته است.
 
علی سلیمانی از افزایش 8 درصدی صادرات از نظر وزنی در 10 ماه امسال از گمرکات استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: محصولات پتروشیمی، مواد معدنی، انواع آبزیان، سبزی و صیفی‌جات عمده محصولات صادراتی استان بوشهر است.
 
وی با اشاره به کشورهای هدف صادراتی بازرگانان استان بوشهر خاطر نشان کرد: محموله‌های استان بوشهر به چین، امارات متحده عربی، هندوستان، آفریقای جنوبی، ترکیه، پاکستان، موزامبیک، نیجریه، تایلند، سودان و دیگر کشورهای حاشیه خلیج‌فارس صادر شده است.
 
1.6 میلیارد دلار کالا وارداتی از گمرکات استان بوشهر
 
مدیرکل گمرک بوشهر از افزایش واردات کالا و ترخیص در گمرکات استان بوشهر خبر داد و اضافه کرد: در 10 ماه امسال 1.6 میلیارد دلار کالا وارداتی از گمرکات استان بوشهر ترخیص شده است.
 
سلیمانی افزود: واردات کالا از گمرکات استان بوشهر در 10 ماه امسال از نظر وزنی نسبت به سال قبل 26 و ارزشی 44 درصد افزایش یافته است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید