کد خبر : ۵,۵۵۳
۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ۱۶:۳۳
جزایر ام‌لگرم و نخیلو در پارک ملی دریایی پاکسازی شدند
خارگ نیوز‌: رئیس اداره حیات وحش محیط زیست بوشهر گفت: به مناسبت هفته محیط زیست عملیات پاکسازی در جزایر پارک ملی دیر - نخیلو انجام گرفت.
به گزارش خارگ نیوز؛  خسرو درویشی ظهر دوشنبه در حاشیه این برنامه اظهار داشت: جمعی از مردم محلی بردخون و دوستداران محیط زیست در معیت سرپرست پارک ملی دیر- نخیلو عملیات پاکسازی را در جزایر ام‌لگرم و نخیلو در محدوده پارک ملی دیر نخیلو انجام دادند.
 
وی بیان کرد: جزایر ام‌لگرم و نخیلو از ارزشمندترین زیستگاه های حیات وحش هستند و وجود گونه های در معرض انقراض یا تهدید لاک پشت نوک عقابی، دلفین گوژپشت و انواع پرندگان مهاجر زادآور تابستان گذران و پرندگان زمستان گذران به عنوان شاخصی در غنای گونه‌ای آن است.
 
درویشی ادامه داد: با توجه به آنک  سال جاری از 17 تا 23 خرداد ماه در کشورمان، هفته محیط زیست نامگذاری شده است، اهمیت پایش و حفاظت مؤثر در کنار رفع معضلات زیستگاهی این گونه ها باید بیش از پیش مورد توجه همگان قرار گیرد.
 
رئیس اداره حیات وحش محیط زیست بوشهر اضافه کرد: پاکسازی جزایر و مناطق زیستگاهی این وحوش از ادوات صیادی مستعمل، زباله و ...که شرایط زیستی و یا زادآوری آنها را با مخاطره روبرو می کند، از جمله این اقدامات است.ض
 
وی افزود: در سال‌های اخیر تدوین و ابلاغ برنامه های عمل گونه های در معرض خطر در دستور کار سازمان مرکزی محیط زیست قرار گرفته و در استان بوشهر نیز هم اکنون برنامه عمل گونه های پلنگ ایرانی، لاک پشت نوک عقابی و غاز پیشانی سفید کوچک در حال اجرا است.
 
درویشی ادامه داد: بزودی برنامه عمل چند گونه دیگر نیز تدوین نهایی و وارد فاز اجرایی خواهد شد.
 
وی افزود: امید است با همراهی همه جوامع محلی و سمن های زیست محیطی با ادارات محیط زیست در استان بوشهر، صیانت و حفاظت از تنوع زیستی و حمایت از گونه های در معرض خطر بنحو بهینه استمرا ر داشته باشد. 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید