کد خبر : ۵۳,۷۳۹
۱۴ آذر ۱۴۰۱ ۰۹:۴۷
مستند «این پایان راه نیست» به کارگردانی همایون رضائی زاده، مستندساز گیلانی، برنده دیپلم افتخار و جایزه نقدی فیلم های مستند در بخش معلمان فیلمساز شد.
در آیین اختتامیه پنجاه و دومین دوره جشنواره فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد که شامگاه یکشنبه، سیزدهم آذرماه با معرفی و تجلیل از برگزیدگان در مجتمع فرهنگی هنری سینما فلسطین تهران برگزار شد، فیلم مستند «این پایان راه نیست» به کارگردانی همایون رضائی زاده موفق به کسب دیپلم افتخار و جایزه نقدی فیلم های مستند در بخش معلمان فیلمساز پنجاه و دومین جشنواره بین المللی فیلم رشد شد.
 
این فیلم روایتگر زحمات و تلاش دو معلم مناطق عشایری و دور افتاده گیلان که راه زیاد و سختی را هر روزه برای رسیدن به مدرسه طی می‌کنند است و فداکاری‌هایی عاشقانه که در مسیر آموزش به دانش‌آموزان متحمل می‌شوند را به ترسیم می‌کشد.
 
فیلمبرداری این اثر ۳۴ دقیقه‌ای در زمان شیوع ویروس کرونا صورت گرفت و در واقع این ویروس دست‌مایه‌ای برای مستند کردن زحمات، رنج‌ها و از خودگذشتگی‌های معلمانی شد که در کنار سایر خدماتی که به دانش آموزان داشته اند، کرونا را پایان راه شان و جهان ندانسته و با تکیه بر امید و نشاط در تلاش هستند تا کلاس‌های درس را در فضای باز به دلیل نبود امکانات زیرساختی مانند نبود اینترنت و گوشی همراه تداوم داده و برگزار کنند. بازخورد و روایت دانش آموزان از معلمانشان نیز در نوع خود جذاب است.
 
مستند «این پایان راه نیست» که چهارمین فیلم تولیدی رضائی زاده محسوب می‌شود، در زمان تولید مورد حمایت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و نیز مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش گرفت.
 
به گزارش ایسنا، در آیین اختتامیه جشنواره دکتر محمدمهدی کاظمی، معاون متوسطه، دکتر اصغر باقرزاده، معاون پرورشی و فرهنگی و دکتر قاسم احمدی لاشکی، معاون حقوقی وزارت آموزش و پرورش و تعدادی از هنرمندان، فیلم سازان، دانش آموزان، خانواده‌ها و اهالی سینما و عرصه تعلیم و تربیت نیز حضور داشتند.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید