کد خبر : ۵۲۲
۲۱ آذر ۱۳۹۷ ۰۰:۴۲
همفکری و هم افزایی شهرداری و شورا در راستای رشد و توسعه خارگ
مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر خارگ با دعوت از معاون ساماندهی و توانمند سازی صندوق کار آفرینی امید (زیرمجموعه نهاد ریاست جمهوری) که وظیفه حمایت و ضمانت از مشاغل و فعالیت های مختلف اقتصادی اجتماعی نظیر صنایع دستی ، گردشگری را دارد ، سعی در رشد و توسعه خارگ داشته و بدین منظور با همفکری و هم افزایی با دیگر سازمانها و استفاده از نظرات شهروندان و ... می باشد .

در بازدید میدانی که با حضور کارشناسان صندوق کار آفرینی امید و اعضا شورای اسلامی شهر به انجام رسید ، موقعیت مکانی و پتانسیل های موجود جزیره خارگ به جهت اجرای برخی پروژه های موثر و همچنین حمایت از برخی تعاونی ها ، اصناف و ... با اعطای تسهیلات کم بهره به منظور کمک به رشد اقتصادی و رفاهی مردم مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .

مهندس بخشی رئیس شورای اسلامی شهرخارگ در سخنانی از عزم شورا در اجرای پروژه های عام المنفعه و زیبنده مردم شریف خارگ خبرداد .

وی افزود : نصب پنل های خورشیدی از مواردی است که در تلاشیم آن را عملی سازیم . همان طور که مستحضرید اشتغال در خارگ یا به دریا و صیادی خلاصه می شود و یا در شرکت های نفتی و کسب و کار آزاد خلاصه می شود . طی نشستی که با عزیزان صندوق کار آفرینی امید داشتیم ، ابعاد مختلف کمک به صنف صیادان مورد ارزیابی قرار گرفت . امیدواریم با مشارکت تعاونی ماهیگیران و ارگان های وابسته بتوانیم تسهیلات مفیدی را به صیادان زحمتکش شهرمان اعطا نماییم .

دکتر اصحابی معاون صندوق کارآفرینی امید اظهار کرد : جزیره خارگ دارای پتانسیل بالایی برای سرمایه گذاری و رشد اقتصادی است . تعیین جامعه هدف وامکان سنجی و برنامه ریزی های از این دست می تواند کمک شایانی به اجرای طرح های مختلف در جزیره خارگ نماید.

صندوق کار آفرینی امید ، سعی دارد با ضمانت و حمایت از مشاغل و کارآفرینان شعار (اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال ) را عملی ساخته و به شعارحمایت از کالای ایرانی رنگ و بوی تازه ای بخشد .

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید