کد خبر : ۵۲,۱۸۸
۱۲ آبان ۱۴۰۱ ۱۸:۳۰
پروژه‌های جزیره خارگ نیازمند حمایت مالی است
بخشدار ویژه خارگ گفت: پروژه‌های جزیره خارگ نیازمند حمایت مالی است.
 محمدرضا دشتی زاده در دیدار با معاون اقتصادی رئیس جمهور اظهار داشت: جزیره راهبردی خارگ به عنوان مرکز ثقل صادرات حوزه انرژی کشور به شمار می رود.
 
بخشدار ویژه خارگ با بیان اینکه این جزیره دارای مردمانی صبور و متحد است، تصریح کرد: خارگ نماد هم دلی و همزبانی ایران اسلامی است.
 
دشتی‌زاده افزود: ایران اسلامی رشادت فرزندان غیور خود در خاک پاک خارگ در هشت سال دفاع مقدس را هیچ‌گاه فراموش نخواهد کرد. این فرزندان و خون آنها ضامن جریان شریان حیاتی اقتصاد کشور بود.
 
وی تصریح کرد: یکی از خواسته های به حق نمایندگان دولت در این بخش لزوم توجه به پروژه متانول ۲ و حمایت به منظور عملیاتی شدن این مگا پروژه است که نتایجی هم چون پویایی اقتصادی، اشتغال زایی و کمک به تکمیل چرخه انرژی و ارز اوری برای ایران اسلامی را به ارمغان خواهد آورد.
 
بخشدار ویژه خارگ خاطر نشان کرد: پروژه ان جی ال خارگ نیازمند حمایت و تزریق منابع مالی به منظور سرعت بخشیدن به پروژه راهبردی است.
 
وی یادآور شد: انجام یک کار کارشناسانه در حوزه اقتصاد غیر نفتی در خارگ و حمایت از ایجاد صنایع خرد، کارگاه های تولیدی، و مشاغل خانگی برای رونق بخشیدن به اقتصاد خانوار های ساکن همچنین پیشرفت تکنولوژی با همت بومیان نیاز امروز جزیره خارگ است که چرخه محرک اقتصادی در این جزیره تامین و تکمیل شود.
 
سید محمد جواد موسوی نیز اظهار داشت: از زمانی که اولین بشکه نفت وارد جزیره خارگ شد این منطقه به عنوان مرکز صادرات نفت کشور نقش بسیار اساسی و کلیدی ایفا کرده که همچنان ادامه دارد.
 
وی افزود: درحال حاضر نیز پرسنل خدوم وزحمتکش و شریف پایانه نفتی در تخصص‌های مختلف عملیاتی، فنی وخدماتی درخشکی و دریا با ایثار و ازخودگذشتگی بدون وقفه شبانه روز درحال انجام وظایف درخصوص ماموریت های محوله از طرف شرکت ملی نفت هستند.
 
جانشین فرمانده ارشد پدافند غیرعامل و مدیریت بحران جزیره خارگ تصریح کرد: در کنار انجام ماموریت‌های تخصصی، مسئولیت‌های اجتماعی که در دولت سیزدهم به دستور وزیر نفت و همچنین مدیرعامل شرکت ملی مصوب شده به طور جدی درحال پیگیری است.
 
وی افزود: نظر به اینکه خدمات رسانی به مردم در راس دستورات دولت سیزدهم قرار گرفته جا دارند از اقدامات مسئولین استان با مدیریت استاندار بوشهر و همه عزیزانی که در خارگ در قسمت‌های شهری به ریاست بخشدار مسئولیت دارند و امام جمعه خارگ که با نفت همراهی کامل دارند تقدیر و تشکر را داریم.
 
موسوی یادآور شد: خارگ همیشه یادآور انقلاب، جنگ، جهاد و مقاومت بوده و همچنان مقاوم بر تارک تاریخ خواهد درخشید.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید