کد خبر : ۵۱۹
۲۲ آذر ۱۳۹۷ ۰۰:۳۸
کارگاه آموزشی سخنوری و فن بیان با هدف افزایش مهارت کاربردی ارتباطات معلمان و دانش آموزان دوره متوسطه برگزار شد.
رییس اداره آموزش و پرورش منطقه خارگ هدف از برگزاری این دوره آموزشی 3 روزه را ارتقای سطح مهارت‌های ارتباطی بیان کرد و افزود: راه‌های استرس زدایی و پرورش مهارت‌های گوش دادن به منظور فهم بهتر از دیگر اهداف برگزاری این دوره است.


رضا برمک ضمن حضور در این کارگاه آموزشی، گفت: داشتن مهارت و دانش برای موفقیت کافی نیست و حتی اگر ایده و توانمندی فوق‌العاده‌ای داشته باشیم اما نتوانیم آن را بیان کنیم و به دیگران ارائه نماییم، نتیجه ای در برنخواهد داشت.


رییس اداره آموزش و پرورش خارگ با اشاره به اینکه حضور در این کارگاه کاملا رایگان بوده گفت: روش­‌های تدریس متعددی برای اجرا به معلمان پیشنهاد می شود اما از بین تمامی روش‌­های تدریس پرکاربردترین روشی که در کلاس اجرا می­‌شود، روش سخنرانی است.


وی تصریح کرد: فن بیان و سخنوری تاثیر بسزایی در روابط اجتماعی دارد و داشتن یک بیان فصیح می‌تواند روابط اجتماعی را به شکل قابل توجهی بهبود ببخشد.


برمک افزود: یکی از ویژگی‌های بسیار خوب و خاص این دوره این است که تمام شرکت کنندگان در هر جلسه یک سخنرانی کوتاه خواهند داشت و مدرس دوره نیز مطالب ضروری که سخنران باید به آن توجه داشته باشد را گوشزد می‌کند.


در ادامه، این مقام مسئول، فن بیان را زیرمجموعه آداب و معاشرت بیان کرد. و گفت: این کارگاه با توجه به نیاز مبرم معلمان به دانستن مهارت فن بیان و ارتباط موفق با دانش آموزان و معلمان طراحی شده است.


وی بیان داشت: در این دوره مبانی سخنوری، ساختار سخنرانی، مخاطب شناسی، طراحی موضوع و تعیین هدف، نقشه ذهنی، زبان بدن و مدیریت زمان بحث و گفتگو می شود.


برمک اظهار داشت: در این دوره مهات آموزان با مشاهده اسلاید، فیلم و سخنرانی می‌توانند به بسیاری از ایرادات سخنرانی خود پی ببرید.


شایان ذکر است در پایان هر کارگاه آموزشی به دانش آموزان و معلمانی که در اجرای سخنرانی و فن بیان موفقیت هایی داشتند هدایایی از طرف اداره آموزش و پرورش منطقه به آنان تقدیم شد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید