کد خبر : ۵۱۸
۲۲ آذر ۱۳۹۷ ۰۰:۳۷
متاسفانه در جامعه پر از هیاهوی امروز که موج غرب زدگی در آن دل نوجوانان وجوانان را به تلاطم می کشاند، نگهداری سگ و از آن مهمتر سگ گردانی مثل یک ویروس به جان خارگ افتاده است.
متاسفانه در جامعه پر از هیاهوی امروز که موج غرب زدگی در آن دل نوجوانان وجوانان را به تلاطم می کشاند، نگهداری سگ و از آن مهمتر سگ گردانی مثل یک ویروس به جان خارگ افتاده است.

حتی نگهداری از این حیوان به صحنه رقابت تبدیل شده است،شاید جالب باشد بدانید پانسیون و آرایشگاه نیز برای نگهداری موقت از این حیوان خانگی در کشور وجود دارد که کلی خدمات ارائه می کنند و از سوی دیگر پول هنگفتی هم به جیب می زنند.

اما از این ها که بگذریم ،واقعیت چیز دیگری است، وجود یک بیماری بنام آسیب اجتماعی که شاید یک طرفش برمی گردد به معضل بیکاری که الان گریبان گیر خیلی ها شده است .

از سوی دیگر که نگاه می کنیم چشم هم چشمی های زنانه و مدگرایی که باعث رونق خرید و فروش سگ و گربه شده است، حیوانی که از نظر شرع نجس محسوب می شود و متاسفانه در دنیای امروز جوانان جای همسر و فرزند را برای آنان پرکرده است و آنقدر وابسته شده تا جایی که برای گم شدنش آگهی می زنند و مجلس ترحیم می گیرند.

قریب به یک دهه قبل طرح ممنوعیت گرداندن سگ در اماکن و معابر عمومی در مجلس اعلام وصول شد و کمی بعد به آرشیو خاطرات سپرده شد.

حالا اما سگ گردانی در سطح خیابان ها زیاد شده است که گاها موجب رعب و وحشت خانواده ها می شودکه تاکنون تماس های فراوانی با این پایگاه خبری در این حوزه گرفته شده، متاسفانه مشخص نیست که چه کسی یا نهاد وارگانی باید با این ناهنجاری اجتماعی اقدام کند.

درحالی که مطالبه مردم نیز همین است برخورد با برهم زنندگان نظم عمومی و اخلال در نظام اجتماعی که لازمه آن پیگیری مجدانه مسئولان را طلب می کند.

اما نکته آخر اینکه جزیره ای که در هرنقطه اش عطر و بوی شهید استشمام می شود ، شهیدی که هم سن همین جوانان امروز بود اما دل به خواسته های دنیا نداد و با لبیک یا حسین تا رضوان پرکشید آیا سگ بازی و سگ گردی زیبنده این جزیره قهرمان است؟

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید