کد خبر : ۵۱۷
۲۲ آذر ۱۳۹۷ ۰۰:۳۷
المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای در رشته‌های ژیمناستیک، دو و میدانی، بسکتبال، والیبال، تکواندو، پینگ‌پنگ، آمادگی جسمانی و بازی‌های بومی-محلی برگزار شد.
محمود رضایی بخشدار ویژه خارگ عصر پنجشنبه در مراسم اختتامیه این المپیاد گفت: نقش المپیادهای ورزشی در ارتقاء شخصیت، توسعه آمادگی جسمانی و سلامت روحی، روانی و مهارتی افراد،المپیاد ورزشی درون مدرسه ای سبب انس بیشتر دانش آموزان به مدرسه، کشف استعدادها برای ورزش قهرمانی، و جایی برای یادگیری قانونمندی اهداف اجتماعی است.

رئیس شورای آموزش و پرورش خارگ از غنی‌سازی اوقات فراغت، تشویق و ترغیب دانش آموزان به شرکت در فعالیت‌های ورزشی و ترویج اصول ورزش و بازی جوانمردانه، و همچنین دوستی و منش اخلاقی در مدارس بعنوان دیگر اهدف اولین المپیاد ورزشی درون مدرسه ای نام برد.

رضایی تصریح کرد: اگر دانش‌آموزان ما به ورزش روی آورند قطعا در آینده ما یک جامعه سالم خواهیم داشت و یکی از راه‌حل‌های پیشگیری از این بیماری‌ها کسب سلامتی است که با داشتن تحرک کافی و تغذیه مناسب حاصل خواهد شد، در نتیجه دولت در چند سال آینده برای بیمارانی که احتمالا وجود خواهد داشت خیلی زیاد هزینه نخواهد کرد و بهترین راه پیشگیری ورزش است.رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه خارگ اظهار داشت: المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای برای ایجاد نشاط، شادابی، پویایی و تحرک در دانش آموزان و با محوریت خود بچه‌ها در مدارس انجام می‌شود.

وی افزود: هر سال بیش از پیش المپیاد ورزشی مورد توجه و اقبال دانش آموزان، همکاران و اولیاء گرامی قرار گرفته و در سطح مدارس علاوه بر ایجاد روحیه نشاط و شادابی و بالا بردن تحرک در دانش آموزان منجر به کشف استعدادهای ورزشی دانش آموزان نیز می‌شود.

برمک ادامه داد: تلاش ما در آموزش و پرورش این است که با نهادینه کردن المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای بتوانیم سلامتی جسم و روان را در مدارس و همچنین در جامعه پایدار کنیم و جامعه را به سمت تعالی سوق دهیم.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه خارگ گفت: این اداره در راستای عملیاتی نمودن اهداف سند بنیادین نظام آموزش و پرورش و تمرکز بر زمینه های جسمی، اخلاقی و اجتماعی دانش آموزان و بر اساس اصول موجود در سند تحول بنیادین به برگزاری المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای مبادرت می نماید.

وی المپیادهای درون مدرسه ای را که موجب افزایش مشارکت بین دانش آموزان، معلمان و اولیاء می شود بسیار مهم دانست و عنوان کرد: ورزش برای هر فرد و جامعه یک اولویت است، ورزش علاوه بر اینکه موجب تندرستی و سلامت خواهد شد جنبه های مفید و ارزشمند دیگری مثل کاهش آسیب های اجتماعی نیز در پی دارد.برمک گفت: این المپیاد ورزشی درون مدرسه ای در رشته‌های ژیمناستیک، دو میدانی، بسکتبال، والیبال، تکواندو، پینگ‌پنگ، آمادگی جسمانی، و بازی‌های بومی-محلی میز انجام می شود که این ورزش ها باعث ایجاد نشاط و شادابی، ترویج سیاست مدرسه محوری، ترویج روحیه تعاون و صداقت می‌شوند.

اهم برنامه های اجرا شده در مراسم عبارت بودند از حضور حاملان قرآن و حاملان پرچم در شروع مراسم، قرائت سوگند نامه ورزشی توسط دانش آموزان، رژه همه گروه‌های ورزشی، اجرای حرکات ورزشی، دانش آموزان در این آیین مشعل المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای را نیز به عنوان نماد این مراسم روشن کردند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید