کد خبر : ۵۱۲
۲۴ آذر ۱۳۹۷ ۰۰:۳۱
تولید مجتمع های پتروشیمی تا پایان آبان ماه۹۷ در مجموع به۳۶.۷ میلیون تن و ارزش صادرات به بیش از ۸.۱ میلیارد دلار رسید.
عملکرد ۲۰ مجتمع پتروشیمی مستقر درمنطقه ماهشهر تا پایان آبان ماه امسال ۱۲ میلیون و نهصد و هشت هزارتن بوده است.همچنین، عملکرد ۱۶ مجتمع پتروشیمی مستقر در منطقه عسلویه نشان می دهد، تولید واقعی این منطقه در مدت زمان یاد شده بیش از ۱۶ میلیون و چهارصد و پنجاه و سه هزارتن بوده است.


بر پایه این گزارش، تولید واقعی ۲۰ مجتمع پتروشیمی مستقردرمناطق داخلی کشور درمدت زمان مذکور بیش از ۷میلیون و سیصدوسی و هفت هزار تن بوده است.مجموع کل تولید صنعت پتروشیمی درآبان ماه امسال ۴.۶ میلیون تن بوده است.


گفتنی است که بالاترین عملکرد تولید تا پایان آبان ماه امسال را مجتمع های خوزستان، اهتمام جم، پردیس، مهاباد،لرستان، خراسان،فن آوران، ارومیه، مرجان، فارابی ،پلیمر کرمانشاه،فرساشیمی و زاگرس به خود اختصاص دادند.عملکرد صادرات


صادارت محصولات پتروشیمی تا پایان آبان ماه به حدود ۱۴ میلیون تن به ارزش ۸.۱ میلیارد دلار رسید.مجتمع های پتروشیمی در آبان ماه امسال بیش از یک میلیون و سیصدو پنجاه ویک هزار تن محصول به ارزش بیش از ۷۶۰ میلیون دلار را صادر کردند.


درمنطقه ماهشهر از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه بیش از ۳ میلیون و ۶۸۲ هزار تن محصول به ارزش بیش از ۲ میلیارد و دویست وسی وهشت میلیون دلارصادر شد.همچنین در منطقه ویژه انرژی پارس نیز بیش از ۷ میلیون و سیصد و پنجاه و چهار هزار تن محصول به ارزش بیش از ۴ میلیارد و صد و شصت و یک میلیون دلار روانه بازارهای بین المللی شد.همچنین درسایر مناطق، بیش از ۲ میلیون و نهصدو چهل و هفت هزار تن محصول به ارزش بیش از یک میلیارد و هفتصدو هفتاد و سه میلیون دلار صادر شد.


بر اساس این گزارش ، بالاترین میزان صادرات را از نظر وزنی پتروشیمی زاگرس با حدود یک میلیون و هفتصدو شصت و دو هزارتن و از نظر ارزشی نیز با بیش از ۶۹۱ میلیون و هشتصدو هشتاد ونه هزار دلار صادرات در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس،از ابتدای سال تا پایان آبان ماه به خود اختصاص داد.


همچنین در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی مجتمع پتروشیمی بندرامام بیش از یک میلیون و صد و شش هزار تن صادرات به ارزش بیش از ۶۵۷ میلیون دلار را توانست رقم بزند.در سایر مناطق نیز پتروشیمی خارک بیش از ۷۵۸ هزار تن محصول را به ارزش بیش از ۳۰۰ میلیون دلار روانه بازارهای خارجی کرد و رتبه نخست را در زمینه صادرات به خود اختصاص داد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید