کد خبر : ۵۱۰
۲۴ آذر ۱۳۹۷ ۰۰:۲۹
رییس اداره آموزش و پرورش منطقه خارگ با رئیس اداره حفاظت محیط زیست دیدار و پیرامون تعامل و همکاری بیشتر گفتگو و تبادل نظر کردند.
رضا برمک رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه خارگ ضمن تاکید بر ظرفیت ها و قابلیت های جزیره خارگ، اظهار کرد: باید تلاش کنیم با حفظ حریم محیط زیست زمینه اجرای طرح هایی که موجب توسعه منطقه می شود را فراهم نمایید.


وی گفت: حفاظت از طبیعت و احترام به محیط‌ زیست، در کشور ایران با داشتن فرهنگی کهن سابقه‌ای دیرینه دارد و در دین مبین اسلام نیز توصیه شده است.


رئیس اداره آموزش و پرورش خارگ ادامه داد: در کتب درسی پایه های مختلف، مباحثی درباره حفاظت از محیط زیست گنجانده شده و آموزش و پرورش به این امر اهتمام دارد.


وی خاطر نشان کرد: برخی مدارس فضای کافی برای توسعه فضای سبز ندارند اما از مدیران مدارس خواسته شده توسعه فضای سبز و کاشت درخت در مدارس را مد نظر داشته باشند.


برمک تصریح کرد: کتاب‌های درسی نقش برجسته ای در آموزش‌ احترام به طبیعت دارند؛ بر همین اساس درج موضوعات محیط زیستی در کتب درسی شروع خوبی از سوی وزارت آموزش و پرورش برای جلب توجه کودکان و نوجوانان به مسایل زیست محیطی است.


وی اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم با همکاری دانش آموزان، والدین، و اداره حفاظت از محیط زیست، جزیره خارگ را به کانون توجه تبدیل نماییم.


مخلوعی رییس اداره حفاظت محیط از زیست خارگ، با تاکید بر تعامل نزدیک این اداره با آموزش و پرورش منطقه افزود: با هماهنگ سازی، تلاش همه جانبه، و اجرایی نمودن راهکارهای عملی می توانیم محیط زیست را برای نسل های آینده حفظ نماییم.


این مقام مسئول گفت: فرهنگ سازی در مساله محیط زیست را باید از کودکان آغاز کنیم و طرح هایی مثل "ساعتی با محیط بان در مدرسه" که با هدف ارتقای سطح آگاهی محیط زیستی دانش آموزان و آشنایی با وظایف محیط بانی به اجرا در آمده است، در این راستا بسیار موثرند.


مخلوعی افزود: نظام تعلیم‌ و تربیت با تحت پوشش داشتن دانش‌آموزان و به ‌طور غیرمستقیم خانواده‌های آن‌ها، مناسب‌ترین فضای آموزشی در زمینه فرهنگ‌سازی محسوب می‌شود.


وی گفت: آموزش ‌و پرورش به طور مستقیم و غیرمستقیم می‌تواند تأثیرات قابل توجهی، بر جمعیت عظیمی از کشور بگذارد و می‌تواند قدم‌های بزرگی در جهت ایجاد فرهنگ حفاظت از محیط‌ زیست بردارد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید