کد خبر : ۵۰۹
۲۴ آذر ۱۳۹۷ ۰۰:۲۸
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر در جلسه آموزش و پرورش منطقه خارگ گفت: همه ادارات و نهادهای دولتی و غیردولتی در توسعه آموزش و پرورش می توانند نقش موثری داشته باشند.
غلامرضا طراوت صبح امروز در نشست با مجموعه اداره ی آموزش و پرورش منطقه خارگ اظهار داشت: اداره کل آموزش ‌و پرورش در دوره‌های زمانی مختلف بر اساس اسناد بالادستی برنامه‌های خاصی دارد که باید در راستای برنامه‌های توسعه‌ای باشد.


معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان بوشهر تصریح کرد: فعالیت این حوزه، پشتیبانی از حوزه های آموزشی، پرورشی و تربیت بدنی است تا حوزه های مرتبط با دانش آموزان دغدغه ای جز فعالیت آموزشی و پرورشی خود نداشته باشند.


وی با اشاره به دستاوردهای اخیر این معاونت اظهار داشت: منابع درآمدی استان ساماندهی شده است و پیگری جذب حداکثری مطالباتمان از شهرداری ها هستیم.


این مقام مسئول اضافه کرد: موفقیت آموزش و پرورش حاصل اهتمام، همدلی، همراهی و تلاش همه فرهنگیان استان و مسئولین و مردم بوده است که همراه با این نهاد قدم برداشتند.


طراوت خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش در بحث مالی نیاز به همکاری و همراهی دارد تا برای جذب اعتبارات استانی از پتانسیل های لازم استفاده کند. در این مسیر به همراهی مردم و خیرین نیز نیاز است.


وی اضافه کرد: در جلسه با بخشدار خارگ نسبت به بر طرف کردن محدودیت هایی همچون ایاب و ذهاب فرهنگیان قول‌های مساعدی گرفته ایم. و همکاری همه‌ دستگاه‌ها و نهادهای این جزیره به ویژه مجموعه نفت را خواستار هستیم.


طراوت گفت: شورای آموزش و پرورش برای ما یک امتیاز بالقوه است و ما باید در راستای کیفیت بخشی به نظام آموزش و پرورش نهایت استفاده را از این شورا ببریم.


در این نشست رضا برمک رییس اداره آموزش و پرورش خارگ ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های این اداره در حوزه پشتیبانی و مالی، گفت: در سال تحصیلی جاری هوشمندسازی مدارس با همکاری کارشناس اداره کل به میزان 85 درصد تحقق یافته و دستگاه‌های تکثیر (کُپی) مدارس نیز با مبلغی بالغ بر 300 میلیون ریال تعمیر و در اختیار مدارس گردیده است.


وی در ادامه بیان کرد: سرویس مدارس دوره ابتدایی و دوره متوسطه اول دخترانه منطقه با هماهنگی پایانه های نفتی خارگ به صورت کاملا رایگان انجام می گیرد.


رییس اداره آموزش و پرورش خارگ خاطر نشان کرد: خوابگاه های برادارن و خواهران مجرد با اعتباری بالغ بر 1100 میلیون ریال با همکاری شرکت پایانه های نفتی خارگ جهت رفاه همکاران فرهنگی تعمیر و تجهیز گردیده و در اختیار آنها قرار گرفته است.


وی در پایان ضمن تشکر از حضور معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان و همچنین تقدیر از تعامل و تفاهم همه ادارات و نهادهای دولتی و غیردولتی در منطقه با اداره آموزش و پرورش منطقه خارگ نسبت به توسعه آموزشی و پرورشی فرزندان این منطقه خواستار رفع مشکلات همکاران فرهنگی در خصوص تردد و دیگرامکانات رفاهی شد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید