کد خبر : ۵۰۸
۲۴ آذر ۱۳۹۷ ۰۰:۲۷
عضو شورای شهر خارگ گفت: در راستای اعتلای فرهنگ و هنر جزیره خارگ، اولین جشنواره منطقه ای تئاتر خیابانی دُر درخشان خلیج فارس در جزیره خارگ برگزار می شود.
یوسف وطن دوست خارگ اظهار داشت: پس از برگزاری اولین جشنواره تئاتر خیابانی در سطح جزیره خارگ در سال گذشته و بدنبال شور و اشتیاق ایجاد شده مجموعه شورا و شهرداری تصمیم گرفتند که این جشنواره در سطوح بالاتر و در سطح منطقه ای برگزار گردد.


عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی جزیره خارگ افزود: دربرگزاری این جشنواره سه هدف حمایت از هنرمندان بومی جزیره خارک، ایجادرقابت سالم و بالابردن سطح هنرمندان عرصه نمایش، نهادینه کردن و ارتقا فرهنگ شهروندی با استفاده از موضوعات روز شهروندی را را دنبال می کنیم.


وطن دوست اضافه کرد: مجموعه شورای پنجم ضمن حمایت از همه اقشار هنری، فرهنگی، ورزشی جزیره خارگ، از همه مردم دعوت می کنیم تا با حضور در اجرای نمایش ها از هنر نمایش در جزیره خارگ حمایت همه جانبه نمایند.


عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی جزیره خارگ تصریح کرد: نخستین جشنواره تئاتر خیابانی منطقه ای دُر درخشان خلیج فارس در جزیره خارک با همکاری شهرداری و شورای اسلامی جزیره خارگ و با مشارکت اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جزیره خارک و هنرهای نمایشی استان بوشهر و نیز انجمن هنرهای نمایشی جزیره خارگ برگزار می شود.


وطن دوست افزود: از کلیه گروه تئاتر خیابانی استانهای بوشهر، خوزستان،کهگلویه وبویر احمد، فارس، هرمزگان، چهارمحال بختیاری، ایلام،کرمانشاه، اصفهان و یزد دعوت بعمل می آید تا با ارسال مرتبط موضوع جشواره در این رویداد هنری شرکت کنند.


وطن دوست گفت: در جشنواره پیش رو هدف شورای اسلامی جزیره خارگ آن است تا با مشارکت ارزشمند در کنار هنرمندان و حمایت مدیران و مسئولان شهری نخستین گام بلند نیز با توان بالا، عزم همگانی با هدف ارتقای فرهنگ شهروندی بصورت استوار و محکم برداشته شود.


وی بیان داشت: این جشنواره دردهه اول اسفند ٩٧ از طرف شورا و شهرداری و باهمکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی ازهنرمندان بومی جزیره برگزار می شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید