کد خبر : ۵۰,۳۸۹
۷ مهر ۱۴۰۱ ۱۲:۱۳
رفیت پرورش ماهی در استان بوشهر ۵۰۰ تن افزایش یافت
طرح‌های پرورش ماهی در خلیج‌فارس در سواحل تنگستان با حضور استاندار بوشهر افتتاح و ۵۰۰ تن به ظرفیت تولید ماهی پرورشی در استان بوشهر افزوده شد.
به گزارش خارگ نیوز، طرح پرورش ماهی در قفس در سواحل تنگستان ظهر امروز با حضور استاندار بوشهر افتتاح شد.مدیرکل شیلات استان بوشهر در آیین افتتاح این طرح پرورشی با اینکه قفس پرورش ماهی در خلیج‌فارس نصب شده است اظهار داشت: این طرح شامل 4 قفس نصب به ظرفیت 500 تن است که در آنها 200 هزار قطعه بچه ماهی از نوع سیباس آسیایی ذخیره‌سازی شده است.
 
علی بازدار میزان سرمایه‌گذاری این طرح را 50 میلیارد تومان دانست و بیان کرد: پس از 9 ماه پرورش، محصول این طرح تابستان سال آینده وارد بازار می‌شود.
 
وی با بیان اینکه با افتتاح این طرح پرورش ماهی زمینه اشتغال 20 نفر فراهم شده است خاطر نشان کرد: اکنون 12 طرح پرورش ماهی در قفس در خلیج‌فارس با ظرفیت شش هزار و 500 تن ظرفیت در استان بوشهر اجرا شده است.
 
مدیرکل شیلات استان بوشهر از ذخیره‌سازی 3.5 میلیون قطعه بچه ماهی در 46 قفس پرورشی خبر داد و بیان کرد: انتظار می‌رود امسال 2700 تن ماهی پرورشی تولید و روانه بازار شود.
 
بازدار با بیان اینکه برای اجرا پروژه‌های پرورش ماهی در قفس استان بوشهر 608 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی شده است تصریح کرد: در این راستا 50 میلیارد تومان تسهیلات بانکی در اختیار سرمایه‌گذاران قرار گرفته است.
 
وی از اشتغال 280 نفر در مزارع پرورش ماهی در قفس خبر داد و بیان کرد: اکنون طرح پرورش ماهی در قفس دیگر در استان بوشهر در حال اجرا است که با راه‌اندازی آنها میزان تولید ماهی در قفس به 10 هزار تن می‌رسد.
 
تولید ماهی پرورشی به 60 هزار تن در سال افزایش می‌یابد
 
استاندار بوشهر در این آیین تکمیل زنجیره تولید ماهی در قفس را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: اجرا طرح‌های مهم در زنجیره تولید ماهی پرورشی شامل تولید بچه ماهی، تأمین خوراک این آبزی، بسته‌بندی و فرآوری یک ضرورت است.
 
احمد محمدی‌زاده با اشاره به افزایش تولید ماهی پرورشی بیان کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده تولید ماهی پرورشی در استان بوشهر باید به 60 هزار تن در سال افزایش یابد.
 
وی دوره پرورش ماهی در قفس را 9 ماه دانست و تصریح کرد: تمام زیرساخت‌های پرورش ماهی در قفس در دریا فراهم است و استان بوشهر از ظرفیت بالایی در این عرصه برخوردار است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید