کد خبر : ۴۹,۵۳۹
۱۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۹:۳۳
دلهره فراز و فرود با آسانسورهای جزیره/ استانداردها رعایت نمی‌شود
خارگ نیوز: افزایش حوادث آسانسور در جزیره خارگ زنگ خطر جدی برای حفظ سلامت شهروندان است لذا ضرورت دارد مسئولان نظارت جدی تری بر اخذ ایمنی و تأییدیه ها داشته باشند.
به گزارش خارگ نیوز، با افزایش جمعیت و گسترش ساختمان سازی در جزیره، ساختار و شاکله خارگ تغییرات اساسی داشته و مدل بناهای مسکونی به آپارتمان چند طبقه تغییر کرده است. یکی از ملزومات این مدل ساختمان‌ها، «آسانسور» بوده که هم اکنون به قلب تپنده ساختمان بدل شده است.
 
با ایجادآپارتمان‌های چندین طبقه، عدم استفاده از این کابین‌ها، ممکن نیست لذا ضرورت دارد ایمنی، استانداردها و سرویس‌های دوره‌ای آن انجام شده تا سلامت شهروندان خارگی به خطر نیفتد.
 
در سنوات اخیر تعداد آسانسورهای ناایمن و حوادث آن افزایش یافته و شاهد حوادثی از قبیل محبوس شدن در آسانسور و یا سقوط هستیم که این مسائل در خارگ هم اتفاق افتاده است.
 
از سال ۸۳ استاندارد آسانسور برای همه مکان‌ها اجباری شده اما مشاهده می‌شود مقررات استانداردسازی در بسیاری از پاساژها، مجتمع‌های تجاری و پزشکی و حتی دولتی رعایت نشده که این امر منجر به پلمب شده یا حوادث زیادی را ایجاد کرده است.
 
نظارت و پایش آسانسورها چند متولی داشته که شامل نظام مهندسی، شهرداری و اداره استاندارد است که هر یک در یک بازه زمانی مشخص مسئول نظارت و کنترل آن هستند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید