کد خبر : ۴۹۵
۲۹ آذر ۱۳۹۷ ۰۰:۱۵
مدیرکل حفاظت محیط زیست بوشهر گفت : جزیره خارک یکی از مهمترین چالش های زیست محیطی کشور برشمردندکه باید مسئولین در سطح ملی نگاه ویژه تر و جدی تری به بحران های این حوزه داشته باشند .
نشست تخصصی محیط زیست، چالشها و راهکارها با حضور نخبگان علمی و دانشگاهی، نمایندگان دستگاههای اجرایی، بخش خصوصی و غیر دولتی، سازمانهای مردم نهاد در سالن کنفرانس ساختمان مرکزی دانشگاه خلیج فارس بوشهر برگزار نمود .


قلی نژاد مدیرکل حفاظت محیط زیست بوشهر در ابتدای این نشست ضمن بیان اهمیت محیط زیست و وضعیت آن در سطح جهانی و همچنین در کشور ایران و با برشمردن ویژگی ها و پتانسیل های بارز و کم نظیر زیست محیطی استان بر اهمیت توجه جدی به این استان تاکید نمودند .


مدیرکل حفاظت محیط زیست بوشهر در این نشست به مهمترین چالشهای پیش روی محیط زیست استان پرداختند و موضوعات مربوط به شرکت های نفت و گاز در جنوب استان و جزیره خارک یکی از مهمترین چالش های زیست محیطی کشور برشمردندکه باید مسئولین در سطح ملی نگاه ویژه تر و جدی تری به بحران های این حوزه داشته باشند .


قلی نژاد به موضوع آلودگی دریا نیز بعنوان یکی دیگر از چالشهای زیست محیطی این استان اشاره و خواستار بازنگری کلی در استانداردها مربوط به آلودگی دریا شدند .


مدیرکل حفاظت محیط زیست بوشهر همچنین ضمن اشاره به اهمیت حضور نخبگان، متخصصین و دانشگاهیان گفت اگر نخبگان با محیط زیست همراه شوند مردم ضرورت حفاظت از محیط زیست را احساس و خود را مسئول حفاظت از آن می دانند


موضوعات مربوط به گرد و غبار و پسماندها از دیگر موضوعاتی بودند که مدیرکل حفاظت محیط زیست در این نشست در خصوص آنها مطالبی را ارائه نمودند .


در ادامه این نشست اعضای هیات علمی پژوهشکده خلیج فارس در خصوص دستاوردها و توانمندیهای محیط زیستی مرکز مطالبی ارائه نمودند و در ادامه اعضای هیات علمی دانشکده های نفت و گاز، معماری، علوم پایه و نمایندگان دستگاههای اجرایی و همچنین نمایندگان سازمانهای مردم نهاد و همچنین نخبگان دانشگاهی نقطه نظرات و موضوعات خود را در خصوص چالش های زیست محیطی استان بوشهر عنوان و در خصوص راهکارها و راهبردهای مواجهه با این چالشها پس از بحث و تبادل نظر انجام گرفت.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید