کد خبر : ۴۸,۷۴۸
۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ۱۳:۱۳
راه‌اندازی ایستگاه جابجایی زائرین اربعین در پایانه مسافری بوشهر
خارگ نیوز: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر گفت: ایستگاه ویژه جابجایی زائرین اربعین در پایانه مسافری بوشهر راه اندازی می‌شود.
به گزارش خارگ نیوز، عبدالکریم اخترشناس در نشست کارگروه هماهنگی سفر اربعین استان بوشهر اظهار داشت: ایستگاه ویژه جابجایی زائرین اربعین با هدف هماهنگی بیشتر، در پایانه مسافری بوشهر راه اندازی می‌شود.
 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: این ایستگاه با همکاری انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل مسافر استان و به منظور هماهنگی و ارائه خدمات مطلوب‌تر به زوار اربعین حسینی ایجاد می‌شود و در طول ایام اربعین فعال خواهد بود.
 
اخترشناس با اشاره به لزوم آمادگی دستگاه‌های مسئول در بازه زمانی سفر اربعین گفت: بر اعلام ستاد سفر اربعین کشور، طرح سراسری جابجایی زوار اربعین حسینی از ۱۰ شهریور تا پنجم مهر به مدت ۲۷ روز اجرایی می‌شود و زوار از شهرهای محل سکونت خود به مرزهای تعیین شده و بالعکس جابجا می‌شوند.
 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل اظهار داشت: در اربعین ۹۸ که بعد از آن به دلیل شرایط کرونایی سفر اربعین انجام نشد مجموعاً تعداد ۲۷ هزار ۹۲۰ زائر با تعداد ۹۰۹ سفر ناوگان عمومی از استان به مرز شلمچه اعزام و تعداد ۲۸ هزار زائر نیز با انجام ۸۶۸ سفر ناوگان عمومی از این مرز به داخل استان جابجا شدند.
 
وی با اشاره احتمال افزایش تقاضا برای سفر اربعین و لزوم هماهنگی مدیران کاروان‌ها با بخش حمل و نقل افزود: بعد از دو دوره تعطیلی سفر اربعین به دلیل شرایط کرونایی در سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ احتمالاً امسال شاهد افزایش ۲۰ یا حتی ۳۰ درصدی تقاضای سفر برای زیارت اربعین حسینی باشیم که از مدیران کاروان‌ها تقاضا می‌شود در این زمینه هماهنگی لازم را با مسئولان بخش حمل و نقل داشته باشند.
 
اخترشناس بیان داشت: هماهنگی و مقدمات لازم برای جابجایی زائرین و مشتاقان سفر معنوی اربعین با همکاری دستگاه‌های مسئول و بویژه بخش حمل و نقل استان انجام شده و انشاالله همانند سال‌های گذشته زائرین اربعین حسینی مشکلی برای سفر معنوی اربعین نخواهند داشت.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید