کد خبر : ۴,۸۶۹
۱ دی ۱۳۹۵ ۱۴:۵۳
در راستای اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان و تعالی درصد قبولی دانش آموزان در کنکور سراسری و ورود به دانشگاههای دولتی اداره آموزش وپرورش خارگ مبادرت به برگزاری کارگاههای مشاوره کنکور ویژه اولیا نمود .
 
 
استاد راکی کارشناس ارشد مشاوره تحصیلی منطقه ومدرس کارگاه مذکور در این نشست ضمن تقدیر وتشکر از تلاشهای اداره آموزش وپرورش منطقه خارگ در راستای توجه نمودن به مباحث کنکور و تقویت بنیه علمی دانش آموزان عنوان کرد : ازملاکهای بسیار مهم در تقویت سطح علمی دانش آموزان وآشنا نمودن آنها با چگونگی شرکت در کنکور سراسری و بالابردن میزان موفقیت آنهادر این آزمون سرنوشت ساز، برگزاری کارگاههای مشاوره ای ویژه اولیای دانش آموزان است .
 
 
وی در ادامه ضمن تاکید بر بالابردن آگاهی های اولیا در خصوص آماده نمودن فرزندانشان جهت شرکت در آزمون سراسری کنکور اظهار داشت : هرچه سطح آگاهی اولیا در خصوص راههای موفقیت فرزندانشان در کنکور سراسری بیشتر باشد به طور صحیح تر ودقیق تری می توانند آنها را راهنمایی کرده و محیطی آرام و بدون استرس را برایشان فراهم کنند .
 
 
این استاد روانشناسی و مشاوره ضمن ارائه نکات روانشناسی و تربیتی مطلوبی به اولیا در خصوص چگونگی برخورد با این مسئله که فرزندانشان درگیر برنامه های شرکت در کنکور سراسری هستند عنوان کرد : از مقایسه کردن بی جا فرزندان خود با دیگران جدا خودداری کرده و از کشمکش و جر وبحث بیهوده در منزل دوری کرده سعی کنید محیطی با آرامش در منزل ایجاد و درتغذیه مناسب را از یاد نبرید .
 
 
 
 
استاد راکی در ادامه عنوان کرد :متاسفانه در منطقه خارک به لحاظ کوچکی و جزیره ای بودن ، خانواده ها انگیزه های خیلی کمی جهت فرستادن فرزندان خود به دانشگاههای خارج از منطقه داشته لذا تقاضا برای ورود به دانشگاه آزاد منطقه بشدت افزایش پیدا کرده است به طوری که بیشتر دانش آموزان هم رغبتی جهت شرکت در آزمون سراسری و شرکت در آن را نداشته و به همین مقدار بسنده می کنند .
 
 
در این جلسه استاد راکی در خصوص مباحث تخصصی کنکور ازجمله ضرایب ، نمرات ،درصدهای پاسخ گویی به سوالات و... نکاتی را عنوان کرد .

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید