کد خبر : ۴۸,۶۵۸
۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ۱۴:۱۱
پایانه بین‌المللی دریایی مسافری بوشهر در آستانه مسابقات جام جهانی قطر راه‌اندازی می‌شود
خارگ نیوز: مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به اینکه پایانه مسافربری بین‌المللی دریایی در بخش ساحلی تا پایان مردادماه به اتمام می‌رسد گفت: این پایانه در آستانه مسابقات جام جهانی قطر راه‌اندازی و تردد کشتی‌های مسافری آغاز می‌شود.
به گزارش خارگ نیوز، محمد شکیبی‌نسب در گفت‌وگو با خبرنگار خارگ نیوز در بوشهر، با اشاره به رونق تجارت و فعالیت بازرگانی در استان اظهار داشت: بنادر استان بوشهر به‌صورت شبانه‌روزی در خدمات‌رسانی به فعالان اقتصادی پای کار هستند و رونق تجارت و بازرگانی به بنادر برگشته است.
 
وی ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر سالانه افزون بر 7.5 میلیون تن دانست و بیان کرد: با توجه به محدودیت محوطه بندر بوشهر طرح توسعه این بندر در مجتمع بندری نگین اجرایی شده که با تکمیل آن ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا به 2 برابر افزون بر 15 میلیون تن در سال افزایش می‌یابد.
 
این مقام مسئول یکی از ظرفیت‌های مهم مجتمع نگین بوشهر را وجود پایانه کانتینری دانست و خاطرنشان کرد: ظرفیت این پایانه 600 هزار تن است که به‌ عنوان بزرگترین پایانه کانتینری بندری محسوب می‌شود.
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با تشریح وضعیت مجتمع بندری نگین بوشهر از  وارد مدار بهره‌برداری بخشی از ظرفیت‌های این مجتمع بندری خبر داد و  خاطرنشان کرد: طرح‌های مجتمع بندری نگین بوشهر از اهمیت خاصی برخوردار است و تکمیل طرح توسعه جزیره نگین، تحول مهم در رشد فعالیت‌های بندر بوشهر ایجاد می‌کند.
 
شکیبی‌نسب از پیشرفت 86 درصدی تأسیسات زیربنایی بندر نگین بوشهر خبر داد و تصریح کرد: تأسیسات زیربنایی مجتمع بندری نگین بوشهر دارای 86 درصد پیشرفت فیزیکی است براساس برنامه زمان‌بندی افتتاح می‌شود.
 
وی جاده دسترسی به مجتمع بندری نگین را مورد اشاره قرار داد و گفت: جاده و پل مجتمع بندری نگین دارای پیشرفت فیزیکی 40 درصدی است که بر اساس برنامه زمان‌بندی تا سال آینده تکمیل و افتتاح می‌شود.
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از توسعه زیرساخت‌های بندر نگین بوشهر به عنوان پس کرانه بندر بوشهر خبر داد و گفت: بیش از 28 میلیارد تومان به پروژه سامانه‌های سرمایشی و شبکه برق اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تخصیص یافته است.
 
 
شکیبی‌نسب طرح‌های گردشگری دریایی را یکی از مهمترین برنامه‌های در دست اجرا دانست و تصریح کرد: جام جهانی فوتبال قطر 2022 یک فرصت مهم برای توسعه گردشگری بنادر استان بوشهر محسوب می‌شود و در این راستا پایانه مسافر دریایی بندر بوشهر در حال اجرا است.
 
وی با اشاره به اینکه بخش دریایی این پایانه مسافری تا پایان مرداد ماه تکمیل می‌شود گفت: پایانه مسافربری بین‌المللی دریایی بندر بوشهر در آستانه مسابقات جام جهانی قطر راه‌اندازی و امکان تردد کشتی‌های مسافری کروز و روروپسنجر فراهم می‌شود.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید