کد خبر : ۴,۸۵۷
۱ دی ۱۳۹۵ ۱۴:۴۶
مرضیه شاهدایی روز یکشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر افزود: پتروشیمی گناوه طرحی اولفینی است که باید خوراک آن از واحد تامین کننده آن در جزیره خارگ ساخته شود.
 
وی اضافه کرد: چون واحد یاد شده تاکنون در جزیره خارگ اجرا نشده امکان تامین خوراک این طرح پتروشیمی فراهم نیست.
 
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: در واحد پتروشیمی گناوه باید طرح اولفین و در پتروشیمی دشتستان نیز واحدهای پایین دستی آن اجرا شود.
 
شاهدایی یادآور شد: هم اکنون تامین خوراکی که باید از طریق جزیره خارگ به گناوه انتقال پیدا کند به دلیل اجرایی نشدن طرح آن در جزیره خارگ میسر نیست و به همین دلیل شرایط اجرای پتروشیمی های گناوه و دشتستان وجود ندارد.
 
وی گفت: با تمهیداتی که اندیشیده شده یا باید با اجرای واحد خارگ تامین خوراک طرح پتروشیمی گناوه انجام شود و یا در هیات وزیران بتوانیم مصوبه این طرح را تغییر دهیم.
 
شاهدایی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: توسعه در سه شهر عسلویه، کنگان و دیر به حدی سریع صورت گرفته که منجر به توسعه نامتوازن در سطح آنها شده است.
 
وی افزود: مجموعه وزارت نفت به این مشکل واقف است، زیرا نارضایتی مردم میزبان صنایع می توانند یک تهدید بزرگ تلقی شود.
 
شاهدایی بیان کرد: در این ارتباط سیاست وزارت نفت خارج کردن کارکنان خود از شرایط اقماری و استقرار آن در سطح شهرهای جم، کنگان و دیر است.
 
وی گفت: با تحقق این امر احداث یک سری زیرساخت ها برای کنارکنان حوزه وزارت نفت نیاز می شود که با اجرای آن مردم میزبان صنایع نیز از این امکانات بهره مند خواهند شد.
 
شاهدایی تاکید کرد: واحدهای پتروشیمی با وجود اینکه به بخش های خصوصی واگذار شده در حوزه مسئولیت اجتماعی نقش سنگینی عهده دار هستند که باید در کنار فعالیت های اقتصادی نسبت به ایفای نقش خود در مسئولیت اجتماعی نیز مشارکت داشته باشند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید