کد خبر : ۴۸۴
۱۹ آذر ۱۳۹۷ ۰۰:۰۵
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم دریایی خارگ گفت: آرمان‌خواهی همراه با عقلانیت و نقد واقع‌بینانه از خصوصیات یک دانشجو است.
حامد قائدی در مراسم گرامیداشت روز دانشجو که عصر دیروز برگزار شد با بیان اینکه هر رفتاری که انسان انجام می‌دهد، معلول سه عامل انگیزه، نیاز و هدف است، گفت: هر فرد بالغ و عاقلی باید به دقت زندگی خود را مطالعه کرده تا دقیقاً عواملی که باعث بی‌انگیزشی یا بی‌هدفی و سردرگمی وی می‌شود را شناسایی و سپس با آنها به مقابله منطقی بپردازد.


قائدی با تأکید بر اینکه دانشجو مظهر این سه نماد بوده و دانشگاه به عنوان محل بلوغ و به منصه ظهور رسیدن جوانان باید به‌گونه‌ای عمل کند که شرایط علمی، آموزشی و فرهنگی را در کنار مسائل سلامت، سیاست و رفتاری به صورت متوازن و متقارن ایجاد کند، تصریح کرد: علم‌آموزی همراه با ایمان و بصیرت، وظیفه و رسالت اصلی دانشجویان است.


وی تغییر اساسی در سلوک زندگی را نخستین گام در رسیدن به موفقیت دانست، عنوان کرد: روز دانشجو حاصل تلاش کسانی است که در تولید علم، معرفت و آگاهی‌بخشی به جامعه، سرآمد بودند.


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خارگ با بیان اینکه دوران دانشجویی فرصت معرفت‌ افزایی و بصیرت اندیشی است، بیان کرد: دوران دانشگاه ظرفیت خوبی برای رشد و تعالی انسان در عرصه‌های علمی و فرهنگی است.


قائدی با بیان اینکه دانشجویان در مقاطع مختلف از تاریخ کشور به‌عنوان یک قشر با‌سواد و فرهنگی جامعه الگوی رفتاری و تفکر سایر آحاد جامعه بوده‌اند، اظهار کرد: نقش مهم دانشگاه‌ها موضوع شایان توجهی است که همواره در توسعه ملی و ارتقای دانش و تکنولوژی اثرگذار بوده و بی‌تردید حضور مؤثر و ارزشمند دانشجویان فرهیخته است که به این نقش‌آفرینی معنا و امکان می‌بخشد.


وی با تأکید بر اینکه در نظام جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان یک نظام صد درصد مردمی که در آن مردم پایه اصلی انقلاب را تشکیل می‌دهند، همواره حضور دانشجویان چشمگیرتر از دانشجویان در دیگر نقاط جهان است، گفت: ۱۶ آذر روز مقاومت تاریخی و روز دانشجو، نماد روحیه خروشان جنبش دانشجویی و تجلی بصیرت و مظهر ایثار و استقلال و آزادی است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید