کد خبر : ۴۸,۲۶۷
۹ مرداد ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵
مزیت‌های دریا در استان بوشهر بیشتر استفاده شود
خارگ نیوز: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: ظرفیت‌ها و مزیت‌های دریا در استان بوشهر باید بیشتر استفاده شود.
به گزارش خارگ نیوز، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح یکشنبه در نشست با رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار داشت: استان بوشهر در حوزه آبزیان دارای ظرفیت‌های بزرگی است که به عنوان قطب تولید میگوی پرورشی کشور محسوب می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه ایجاد هتل‌های دریایی باید در استان بوشهر دنبال شود افزود: باید در ساحل و روی آب هتل‌هایی ایجاد شود که تفریحات لازم در آنها فراهم شود.
 
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه دریا و ساحل باید برای استفاده مناسب مردم تسطیح و آماده شود خاطرنشان کرد: توسعه بازی‌ها و ورزش‌های دریایی از دیگر برنامه‌هایی است که باید دنبال شود.
 
وی بر ایجاد مجتمع بزرگ تولید داروهای دریایی تاکید کرد و افزود: تولید انرژی و تولید دارو از مزیت‌های مهمی است که باید به خوبی مورد استفاده قرار گیرد و می‌تواند در توسعه اشتغال و درآمدزایی مؤثر باشد.
 
آیت‌الله صفایی بوشهری با اشاره به اینکه باید به سمت احیای سنت‌های قدیمی دریایی برویم ادامه داد: باید از ظرفیت اوقاف و امور خیریه در این زمینه به خوبی استفاده کنیم.
 
وی با اشاره به اینکه در این حوزه باید نگاه بین‌المللی داشته باشیم خاطرنشان کرد: باید تولید باکیفیتی داشته باشیم که در سطح دنیا حرف برای گفتن داشته باشیم.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید