کد خبر : ۴۸,۲۶۵
۹ مرداد ۱۴۰۱ ۱۲:۰۳
جلوگیری از ورود فاضلاب به ساحل بوشهر جدی‌تر دنبال شود
خارگ نیوز: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: پیگیری جدی در راستای جلوگیری از ورود فاضلاب به دریا بویژه در شناگاه‌ها در حال انجام است.
به گزارش خارگ نیوز،فرهاد قلی نژاد صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آلودگی شدیدی که پس از بارندگی امروز در محدوده دریایی پارک ریشهر موجب نگرانی شهروندان شده بود توسط کارشناسان محیط زیست بررسی شد.
 
وی اضافه کرد: ورود لجن ناشی از شستشوی مجاری آب سطحی ناشی از بارندگی موجب ایجاد آلودگی در محدوده‌ای از دریا و تغییر رنگ سطح آب در ساحل پارک ریشهر شد که پس از چند ساعت رنگ آب به حالت اولیه برگشت.
 
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به وضعیت شناگاه ریشهر گفت: شناگاه پارک ریشهر به علت ورود فاضلاب همراه آب‌های سطحی از شناگاه‌های ناسالم است که توصیه می‌شود شهروندان از شنا در این شناگاه پرهیز کنند.
 
قلی نژاد ضمن اشاره به ضرورت ساماندهی و گسترش شبکه جمع‌آوری فاضلاب شهر بوشهر گفت: پیگیری جدی در راستای جلوگیری از ورود فاضلاب به دریا بویژه در شناگاه‌ها در حال انجام است و ضرورت دارد از هر گونه ورود فاضلاب به دریا جلوگیری شود.
 
وی افزود: مهمترین راهکار در راستای پیشگیری از ورود لجن و سایر آلاینده‌ها به دریا در هنگام بارندگی لایروبی مجاری ورودی به دریا و پاکسازی آنها است که موارد از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر به دستگاه‌های متولی و مسؤول تاکید خواهد شد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید