کد خبر : ۴۷,۹۹۱
۴ مرداد ۱۴۰۱ ۲۲:۰۶
سامانه «مانسون» به جزیره خارگ می‌رسد/ آماده‌باش همه دستگاه‌ها
خارگ نیوز: با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته برای فعالیت سامانه مانسون در استان بوشهر و بر روی خلیج فارس، جزیره خارگ برای مدیریت بحران احتمالی آماده است.
به گزارش خارگ نیوز، طی روزهای اخیر اخطاریه‌های متعددی مبنی بر ورود سامانه بارشی پرقدرت به جنوب کشور از جمله استان بوشهر و بر روی خلیج فارس صادر شده است که بیانگر وضعیت خاص در روزهای آینده است.

بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته از اواخر وقت امروز پوشش ابر در استان بوشهر افزایش می‌یابد و طی روزهای آینده شاهد شدت فعالیت سامانه بارشی موسوم به مانسون در استان بوشهر خواهیم بود.

با توجه به این پیش‌بینی‌ها و خطراتی که می‌تواند به دنبال داشته باشد، باید تلاش جدی برای آمادگی مناسب برای پیشگیری از خسارت‌های جانی و مالی صورت گیرد و تیم‌های مدیریت بحران آماده باشند.

جزیره خارگ با توجه به موقعیت خاص خود شرایط ویژه‌ای را در این ایام خواهد داشت و باید تا پیش از رسیدن سامانه بارشی، اقدامات مورد نیاز انجام شود.

همه دستگاه‌ها در آماده‌باش هستند

محمدرضا دشتی زاده بخشدار ویژه خارگ در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از عصر امروز تا روز جمعه شرایط جوی و دریایی استان به دلیل فعالیت سامانه مانسون ناپایدار است و هواشناسی درباره باران شدید باران همراه با رگبار و رعدوبرق، تندباد، تگرگ و گرد و خاک هشدار سطح قرمز صادر کرده است.

وی افزود: با توجه به اخطاریه‌های متعدد اداره کل هواشناسی استان بوشهر و همچنین شرایط خاص جغرافیایی جزیره خارگ تمامی دستگاه‌های اجرایی و امدادی در این جزیره در آماده باش کامل باشند.

محدودیت تردد در حریم دریا و ساحل

بخشدار ویژه خارگ تصریح کرد: شهروندان به هشدارهای هواشناسی توجه و از تردد در حریم دریا و ساحل و شناورهای سبک صیادی و تفریحی نیز از ترددهای دریایی خودداری کنند، همچنین تمامی قایق‌های موجود در حوضچه صیادی خارگ به جای امن منتقل شود.

دشتی زاده با اشاره به برگزاری نشست مدیریت بحران در جزیره خارگ خاطرنشان کرد: باید مصوبات این جلسه به صورت کامل اجرایی شوند و اقدامات تمامی دستگاه‌ها به منظور بررسی‌های آتی مستند سازی شود.

وی اضافه کرد: همچنین به دستگاه‌های اجرایی جزیره تاکید شده است که در صورت لزوم تمام تجهیزات و امکانات در جزیره، برای مدیریت بحران پیش رو به کار گیری شود.

آمادگی برای بحرانی احتمالی

یوسف وطن دوست رئیس شورای اسلامی شهر خارگ نیز در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در حوزه مدیریت شهری اقدامات لازم برای مقابله با بحران احتمالی در سطح شهر صورت گرفته است.

وی افرود: کانال دفع آب‌های سطحی در حوزه شهری توسط تیم‌های شهرداری خارگ بازبینی صورت گرفته است، ماشین آلات سنگین شهرداری خارگ به صورت آماده‌باش کامل قرار دارند.

رئیس شورای شهر خارگ تصریح کرد: از اهالی جزیره تقاضا می‌شود به دلیل امکان وزش تندبادهای لحظه‌ای نکات ایمنی به صورت ویژه مد نظر قرار گیرد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید