کد خبر : ۴۷,۷۸۰
۱ مرداد ۱۴۰۱ ۱۴:۵۵
بر اساس بیانیه شرکت هوایی ترکیه، صنایع هوافضای ترکیه (TAI) و شرکت هواپیماسازی ایرباس سه قرارداد همکاری جدید امضا کردند.
 و به نقل از ترکیش، این همکاری شامل تولید RCB هواپیماهای  A۳۵۰F، تولید بخش ۱۸ و ۱۹ هواپیماهای باری تک راهرو سری A۳۲۰ و پنل‌های پایین بدنه میانی A۲۲۰ توسط صنایع هوافضای ترکیه خواهد بود.
 
صنایع هوافضای ترکیه تولیدات RCB برای A۳۵۰F، یکی از جدیدترین هواپیماهای باری بدنه بزرگ را بر اساس برنامه از سال ۲۰۲۴ طراحی، تولید و تحویل خواهد داد و تنها تامین‌کننده این قطعه است.
 
در تولید و نصب بخش ۱۸/۱۹ هواپیماهای باری تک راهرو A۳۲۰، صنایع هوافضای ترکیه تولید حدود ۵۰ درصد را بر عهده خواهد داشت.
 
در میان پروژه‌های در حال انجام صنایع هوافضای ترکیه طی بیش از ۲۰ سال تهیه هزاران قطعه برای هواپیماهای ایرباس، تولید فلپ‌های A۳۵۰XWB، سکان A۳۳۰ و بخش ۱۸ و بخش ۱۹ از A۳۲۰ را نیز شامل می‌شود.
 
اومر سیهاد واردان، سرپرست صنایع هوافضای ترکیه در جریان امضای قراردادهای همکاری جدید گفت: این قراردادها همکاری تجاری طولانی‌مدت دیگر با ایرباس است که ازجمله شرکت‌های استراتژیک است که صنایع هوافضای ترکیه در بخش هوانوردی با آن همکاری دارد.
 
وی اظهار کرد: من معتقدم همکاری نزدیک بین شرکت ما و ایرباس از عملکرد و مقرون به صرفه بودن برنامه‌های سری A۳۲۰، A۳۵۰F، A۲۲۰ پشتیبانی می‌کند.
 
صنایع هوافضای ترکیه در طراحی، توسعه، نوسازی، تولید، یکپارچه‌سازی و فرآیندهای پشتیبانی چرخه حیات سیستم‌های یکپارچه صنعت هوافضا از سکوهای هوایی ثابت و چرخشی گرفته تا وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین (UAV) و سیستم‌های فضایی فعالیت می‌کند.
 
این منطقه در چهار میلیون متر مربع باز و ۶۴۰هزار متر مربع منطقه بسته خدمت و بیش از ۱۲هزار نفر را استخدام می‌کند.این شرکت یکی از بازیگران جهانی در صنایع هوافضا، هوافضا و دفاع است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید